راهنمای جامع ست کردن لباس آبی با سایر رنگ‌ها

بررسی رنگ‌های مناسب برای ست کردن لباس‌‌های آبی با سایر رنگ‌ها

42

به دلیل آن که آبی یکی از سه رنگ اصلی می‎باشد، ست کردن لباس آبی با سایر رنگ‌ها کار دشواری نبوده و نیازمند کمی توجه است. طیف‌های مختلف آبی را می‌توان با طیف وسیعی از رنگ‌ها هماهنگ نمود. در ادامه مطلب بهترین روش‌ها و طیف‌های استاندارد را برای پوشیدن رنگ آبی و تکمیل آن با سایر رنگ‌ها را بررسی می‌کنیم.

رنگ آبی از دیدگاه روانشناسی

هر فرد، یک رنگ منتخب و اصطلاحا رنگ مورد علاقه را دارد که به سادگی از استایل روزمره و یا وسایل شخصیشان منعکس می‌شود. اغلب، رنگ‌ها نشان‌دهنده شخصیت ما هستند که با آن‌ها طنین‌انداز می‌شویم. روانشناسی رنگ‌ها متفاوت است و ممکن است از خود بپرسید که روانشناسی رنگ آبی چیست.

آبی رنگ سردی است که می‌تواند شما را فردی با اعتماد به نفس و وفادار نشان دهد. جدای از آن، می‌تواند به معنای صلح و موفقیت نیز باشد.

بر اساس تحقیقات دانشمندان، رنگ آبی مغز انسان را قادر می‌سازد تا مواد شیمیایی خاصی تولید کند که خاصیت آرام‌بخش دارند. هر طیف خاص از رنگ آبی ، روانشناسی و فلسفه خاصی برای خود دارد.

10 رنگ که با طیف‌های مختلف آبی مطابقت دارند

آبی یک رنگ جهانی است و تقریباً همه افراد حداقل یک لباس آبی در کمد لباس خود دارند. صرف نظر از سایه‌ها، رنگ‌ها و تن‌های آبی، این رنگ می‌تواند فردی که آن را می‌پوشد کلاسیک، آرام‌تر و مطمئن‌تر نشان دهد. در ادامه مطلب نحوه صحیح ست کردن لباس آبی با 10 رنگ پر طرفدار را آموزش می‌دهیم و لازم به ذکر است که طیف‌های معرفی شده برای تمام سنین است و محدودیت جنسیتی ندارند.

آبی و مشکی

مشکی رنگی است که می‌تواند با هر رنگی همراه شود و این شامل طیف‌های مختلف آبی نیز می‌شود. این ترکیب هم برای لباس‌های روزمره و ساده و هم برای استایل‌های رسمی یا مجلسی مناسب است. زمانی که فرصت کافی برای آماده شدن و امتحان کردن رنگ‌های متنوع ندارید، قرار دادن مشکی در کنار سایر رنگ ایده ای بسیار خوب است.

مشکی به خوبی با سایر سایه‌ها، ته‌رنگ‌ها و تن‌های آبی مانند آبی سلطنتی، سرولین، سبز آبی و آبی سرمه‌ای هماهنگ می‌شود.ست کردن لباس آبیست کردن لباس آبی

آبی و کرم _ بژ

رنگ کرم یک طیف پاییزی است و با رنگ آبی کاملاً هماهنگ می‌شود. ست کردن لباس آبی با رنگ‌های طیف کرم و بژ می‌تواند هارمونی بسیار زیبایی ایجاد کند.

آبی به عنوان یک رنگ سرد و زمستانی شناخته می‌شود، در حالی که بژ رنگی گرم معرفی می‌شود. از این رو، هر دو تضاد لذت بخشی نسبت به یکدیگر ایجاد می‌کنند. اگر می‌خواهید استایل پرانرژی داشته باشید، می توانید از رنگ‌های روشن آبی بهره ببرید.ست کردن لباس آبی

 

ست کردن لباس آبی و سفید

رنگ سفید همانند مشکی می‌تواند با اغلب رنگ‌ها ست شود اما ممکن است با همه رنگ‌ها ترکیب جالبی نسازد. با این حال طیف های متنوع آبی، از آبی نفتی گرفته تا آبی آسمانی، همگی با سفید هماهنگ بوده و ترکیب جذابی می‌سازد. اگر بخواهید استایلی آرامش بخش و سازگار با روحیه ساحلی و دریایی داشته باشید، به سادگی می‌توانید آبی فیروزه ای و یا آبی آسمانی را با سفید هماهنگ کنید.

با بالا بردن تضاد و کنتراست استایل شما رسمی تر خواهد بود و برای دوفصل زمستان و تابستان مناسب است.

ست کردن لباس آبیست کردن لباس آبیست کردن لباس آبی و رنگ‌های خنثی

ست کردن لباس آبی
معرفی رنگ‌های خنثی

رنگ‌های خنثی به خوبی با هر طیف، رنگ و تن آبی تکمیل می‌شوند. این رنگ‌ها به همان اندازه که طبیعت بر ما تأثیر می‌گذارد، هاله‌ای بسیار آرام‌بخش و آرام را منعکس می‌کنند.

آبی می‌تواند به خوبی با رنگ‌های خنثی همراه شود اما همیشه مطمئن شوید که از طیف‌های متضاد استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

ست کردن لباس آبی

آبی و سبز

ست کردن لباس آبی و سبز، یادآور اقیانوس و تشکلیل دهنده طیفی بسیار آرامش بخش و جذاب است. این دو رنگ در چرخه رنگ در کنار یکدیگر قرار دارند و شما هرگز نمی‌توانید در جفت کردن این دو رنگ بدون توجه به طیف‌ها، رنگ‌ها و تن‌ها اشتباه کنید.

بهترین تکنیک برای بهترین تطبیق در این جفت رنگی این است که همیشه قانون کنتراست رنگ را به خاطر بسپارید و بیشتر روی سایه‌ها تمرکز کنید.

ست کردن لباس آبیست کردن لباس آبی

آبی و قرمز

این جفت رنگ آبی و قرمز یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها در تمام دوران محسوب می‌شود، اما می‌تواند بسیار مشکل باشد، زیرا باید سایه مناسبی از دو رنگ را پیدا کنید که به خوبی با یکدیگر مطابقت دارند.

اگر قصد دارید در میان جمعیت استایلی شاخص و برجسته داشته باشید، رنگ روشن قرمز، می‌تواند به خوبی با آبی سلطنتی هماهنگ شود. یا شلوار جین شما با تیشرت قرمز اسکارلت یک استایل خوش رنگ و لعاب است.

اما اگر می‌خواهید استایلی ظریف داشته باشید و نمی‌خواهید در یک رویداد توجه زیادی را به خود جلب کنید، می‌توانید رنگ قرمز کم‌رنگ یا قرمز شرابی یا تمشکی را با آبی کم‌رنگ ترکیب کنید.

مقاله پیشنهادی: راهنمای انتخاب عطر بهاره و مناسب عید + معرفی محصول

ست کردن لباس آبی
معرفی رنگ قرمز اسکارلت

ست کردن لباس آبی

ست کردن لباس آبی و نارنجی

برای اکثر مردم، ترکیب آبی و نارنجی بسیار ریسکی و ترسناک به نظر می‌آید. همه حاضر نیستند برای این مد ریسک کنند. با این حال، متخصصان می‌گویند که می‌توان این ترکیب رنگ را تا زمانی که به درستی انجام شود، استفاده کرد. اگر نمی دانید، این دو رنگ کاملاً متضاد یکدیگر در چرخه رنگ هستند و مکمل یکدیگر هستند.

این دو رنگ بسیار قدرتمند هستند بنابراین، باید بدانید که چه سایه آبی و نارنجی با یکدیگر هماهنگ می‌شوند. وقتی سعی می‌کنید لباس آبی سرمه‌ای یا پاستلی بپوشید و آن را با کفش‌ یا چکمه‌های نارنجی روشن می‌کنید، یکی از جذاب ترین روش‌ها را برای ست کردن لباس آبی انتخاب کرده‌اید و شما احساس قدرت و شیک بودن خواهید کرد.ست کردن لباس آبی

 ترکیب آبی و صورتی

شما می‌توانید ترکیب آبی و صورتی را به راحتی با یکدیگر ست کنید. با کمال تعجب، این دو رنگ به خوبی با یکدیگر هماهنگ می‌شوند و شما می‌توانید انتخاب کنید که کدام سایه و رنگ خاص را در استایل خود استفاده کنید.

انتخاب هوشمندانه این دو رنگ می‌تواند یکی از جذاب ترین استایل‌های شما را تشکیل دهد. می‌توانید با ست کردن لباس آبی و صورتی خود از طیف روشن این رنگ‌ها اما با طرح‌های جسورانه، استایلی هوشمندانه و منحصر به فرد داشته باشید. از طرف دیگر، اگر به اندازه کافی اعتماد به نفس ندارید و می‌خواهید ظاهر ملایم تری داشته باشید، می‌توانید از طیف پاستلی آبی و صورتی بهره ببرید.

ست کردن لباس آبی
ست کردن لباس آبی و صورتی پاستلی

آبی و زرد

یکی از قدرتمند ترین ترکیب رنگی‌های مناسب برای ست کردن لباس آبی رنگ، استفاده از طیف زرد است. ترکیب سایه آبی تیره با رنگ روشن تضادی زیبا در استایل شما ایجاد می‌کند. رنگ‌ها و تن‌های متفاوتی از زرد، مانند زرد خردلی یا زرد کره‌ای، گرمایی ایجاد می‌کند که سرمای رنگ آبی را تعدیل می‌کند. می توانید این دو رنگ را با طرح های خاص و جسورانه ست کنید و از استایل خاص خود لذت ببرید.ست کردن لباس آبی

آبی و بنفش

این ممکن است برای شما عجیب به نظر برسد، اما ترکیب و تطبیق رنگ های آبی و بنفش امکان پذیر است. تعادلی خاص بین آرامش آبی و انرژی وحشیانه ای که بنفشه منتشر می کند وجود دارد.

اگرچه ممکن است مشکل باشد، اما مطمئن شوید که برای دستیابی به تعادل و هماهنگی کامل این دو رنگ، همیشه کنتراست رنگ‌ها را در نظر بگیرید.ست کردن لباس آبی

2 فاکتوری که باید در نظر بگیرید تا بدانید چه رنگی به شما می آید!

جفت رنگ‌های ذکر شده از بهترین و استاندارد ترین حالات ممکن برای ست کردن لباس آبی هستند اما همگی برای همه افراد مناسب نیستند. تطبیق رنگ‌هایی که به بهترین وجه برای شما مناسب است می‌تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص اگر اهل مد نباشید.

چیزی که ممکن است برای شما خوب به نظر برسد ممکن است برای دیگران مناسب نباشد و بالعکس. بنابراین، در اینجا یک راهنمای خلاصه و کلی در مورد دانستن اینکه چه رنگ‌هایی برای شما بهترین انتخاب اند، ارائه شده است.

رنگ پوست خود را در نظر بگیرید

افرادی که به طراحی و زیبایی شناسی توجه دارند، از اهمیت کنتراست کاملا آگاه هستند. اطمینان حاصل کنید که از پوشیدن لباس‌هایی با طیف کاملاً نزدیک به رنگ پوست خودداری می‌کنید.

برای افرادی که پوست رنگ پریده یا روشن دارند، سعی کنید از رنگ‌های روشن تر مانند طیف پاستلی، سفید، بژ، کرم و زرد خودداری کنید. برای اینکه بهتر در میان جمعیت متمایز شوید، سایه‌های تیره تر مانند سیاه، قهوه ای، خاکستری، قرمز خونی یا بنفش سلطنتی را انتخاب کنید.

همین امر در مورد افرادی که پوست تیره دارند نیز صدق می‌کند. پوشیدن لباس‌های تیره ممکن است ایده خوبی نباشد، بنابراین به جای آن از سایه‌های روشن مانند سفید، زرد، نارنجی استفاده کنید. این رنگ‌ها باعث می‌شوند استایل شما جلوه بیشتری داشته باشد.

برای افرادی با پوست گندمی، پوست با رنگ متوسط ​​یا رنگ پوست عسلی برنزه، پیدا کردن رنگ مناسب‌ دشوار نخواهد بود. بیشتر رنگ‌ها برای شما متناسب و خوب به نظر می‌رسند، زیرا رنگ پوست شما در حد وسط قرار دارد. تا زمانی که قانون اصلی رنگ‌های متضاد را در نظر داشته باشید، می‌توانید آزادانه استایل خود را انتخاب کنید.

رنگ چشم خود را در نظر بگیرید

چشم‌ها یکی از مهم ترین ارکان بدن و البته استایل شما هستند. با کمک چرخه رنگ بهترین رنگ متناسب با چشم خود را پیدا کنید تا تاثیر چشمان را در استایل متوجه شوید. بهترین انتخاب‌ها رنگ‌های متضاد و رنگ‌های مکمل با رنگ چشم شما هستند.

سخن پایانی

اکنون که می‌دانیم چه رنگ‌هایی برای ست کردن لباس آبی مناسب هستند، زمان آن فرا رسیده است که آن‌ها را اجرا کنید و بهترین ترکیب رنگی‌ها را برای خود انتخاب کنید. با رعایت نکات ذکر شده و همچنین در نظر گرفتن سلیقه شخصی و رنگ چشم و پوست خود، بهترین آیتم را انتخاب کنید تا همواره استایلی منحصر به فرد و خاص خود را داشته باشید.

برگرفته از: american two shot clothing

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.