همه چیز در مورد ست کردن رنگ سفید در استایل شما

بررسی تمامی نکات مربوط به رنگ سفید و بهترین روش‌های ست کردن آن

41

ست کردن رنگ سفید با سایر رنگ‌ها، به دلیل خنثی بودن این رنگ و بازتاب کردن تمامی طول موج‌های نوری، امر آسانی به نظر می‌رسد، اما زمانی که استایل مد نظر خود را با رنگ سفید امتحان می‌کنید، ممکن است بدون جلوه به نظر برسد و یا نتیجه نهایی که انتظار آن را داشتید را مشاهده نکنید.

پوشیدن لباس سفید نکاتی را به همراه دارد که توجه نکردن به آن‌ها منجر به خراب شدن استایل شما و بد جلوه دادن آن می‌شود. در ادامه مطلب به مهم ترین نکات مربوط به ست کردن لباس سفید می‌پردازیم.

نکات مثبت انتخاب رنگ سفید

 • پوشیدن سفید به عنوان یک لباس تابستانی، شما را جوان، تیزبین، مرتب، روشن فکر و کارآمد نشان می‌دهد.
 • تمیز نگه داشتن لباس‌های سفید یکدست آسان است زیرا اغلب می‌توان آن را با شوینده‌های سفید کننده قدرتمند تمیز کرد.
 • سفید همانند مشکی، رنگی است که با همه رنگ‌های دیگر هماهنگ است و از استایل شما یک بوم فوق‌العاده برای استفاده از انواع اکسسوری می‌سازد.
 • همیشه رنگ سفید به وفور در فروشگاه‌ها وجود دارد و برای پیدا کردن استایل مورد نظرتان مشکلی نخواهید داشت.

نکات منفی استفاده از رنگ سفید

 • رنگ سفید فرد را چاق تر از حالت عادی نشان می‌دهد بنابراین برای برخی از افراد محدودیت ایجاد می‌کند.
 • در برخی کشورها رنگ سفید نماد مرگ و ماتم است.
 • رنگ سفید اگر بدون اکسسوری مناسب پوشیده شود، می‌تواند خسته کننده به نظر آید.
 • برای افرادی با رنگ پوست خنثی و سرد انتخاب مناسبی نبوده و بهتر است کمتر از رنگ سفید استفاده کنند.
 • لباس‌های سفید راحت تر از سایر رنگ‌ها کثیف می‌شوند و نیازمند شستشوی سریع و متعدد هستند.
 • در اثر تعریق به راحتی زیر بازوها تغییر رنگ می دهد.

انتخاب سایه و بافت مناسب

حتی اگر از سر تا پا از لباس‌ها و اکسسوری‌های سفید و یک رنگ استفاده کنید، ممکن نتیجه نهایی ناهمگون به نظر برسد. در حین استفاده از رنگ سفید حتما از بافت‌ها و الیافی استفاده کنید که با یکدیگر هماهنگی دارند.

از طرف دیگر ممکن است لباس سفید شما ته رنگ و سایه خاصی داشته باشد که در نگاه اول متوجه آن نمی‌شوید ولی در کنار سایر لباس‌های سفید این ته رنگ نمایان شده و آزاردهنده به نظر می‌رسد. بنابراین حتما به ته رنگ‌ها دقت کنید و بهترین و هماهنگ ترین سایه‌ها را انتخاب کنید.

در فروشگاه‌ها سه طیف اصلی از رنگ سفید بیشتر از سایرین دیده می‌شوند؛ سفید روشن، سفید مروارید و سفید عاجی یا همان ivory. سفید روشن جلوه بیشتری دارد و نسبت به سایرین چشم گیر تر است. سفید مرواریدی ملایم و چشم نوازتر و سفید عاجی گرم تر است و برای فصل‌های سرد مناسب است.

 

ست کردن رنگ سفید
سایه‌های متفاوت از رنگ سفید

رنگ سفید برای هر فصل

در گرمای سوزان تابستان، رنگ سفید بهترین انتخاب است. این رنگ حداکثر میزان بازتاب نور را دارد و در نتیجه گرمای کمتری از نور خورشید جذب می‌کند. لباس‌های نخی یا لنین و الیاف کتان با رنگ سفید خنک ترین تابستان را برای شما به ارمغان می‌آورد.

در فصل بارانی، بسیاری از افراد از پوشیدن لباس سفید اجتناب می‌کنند، زیرا ممکن است به سرعت گل آلود و لکه دار شوند. با این حال، اگر استایل‌های سفید رنگ را دوست دارید، می‌توانید پارچه‌هایی را انتخاب کنید که به سرعت خشک می‌شوند و در برابر آب مقاوم اند، مانند چرم‌ها مصنوعی یا پنبه فرآوری شده.

برای فصل خنک بهار بهترین انتخاب، ست کردن رنگ‌های سفید و رنگ‌های تیره مانند شرابی، آبی سرمه ای یا سبز زیتونی است تا ظاهری شیک و پیچیده داشته باشید.

رنگ‌هایی که بهتر است برای ست کردن رنگ سفید استفاده نکنید!

 زرد

در حالی که رنگ زرد روشن می‌تواند به خوبی با رنگ سفید هماهنگ شود، طیف‌های تیره تر از رنگ زرد می‌تواند استایل شما را بر هم بزند و تضادی را ایجاد کند که از نظر بصری جالب نیست.

اگر قصد دارید که از لباس‌های زرد برای ست کردن رنگ سفید استفاده کنید، بهتر است از رنگ زرد روشن و اکسسوری‌هایی با رنگی ملایم مانند آبی بهره ببرید.

مشکی

در حالی که سیاه و سفید یک ترکیب رنگی کلاسیک است، همیشه بهترین ایده نیست که این رنگ‌ها را با هم جفت کنید؛ به خصوص اگر به دنبال ظاهری پیچیده تر هستید. از آنجایی که سفید و مشکی کاملا با یکدیگر در تضاد هستند و اگر تنهایی با یکدیگر ست شوند، کنتراست بشدت واضح و کلیشه‌ای را ایجاد می‌کند.

اگر همچنان مایل هستید که از مشکی برای ست کردن رنگ سفید استفاده کنید، بهتر است از یک اکسسوری با یک رنگ خاص استفاده کنید.ست کردن رنگ سفید

بهترین انتخاب‌ها برای ست کردن رنگ سفید

اکسسوری‌های جذاب

اگر نمی‌خواهید از رنگ‌های زیادی برای استایل خود استفاده کنید و صرفا به سفید کفایت می‌کنید، از اکسسوری‌های نقره‌ای رنگ و یا طلایی رنگ‌ استفاده کنید تا تنوعی ظریف در لباس‌های خود ایجاد کنید. اکسسوری نقره‌ای استایل شما را مدرن تر و شیک تر نشان می‌دهد در حالی که ریزه کاری‌های طلایی گرمای استایل شما را افزایش می‌دهد.

رنگ‌های تیره

برای فصل‌های سرد سال بهترین انتخاب، ترکیب رنگ‌های تیره و سفید است. سرمه‌ای، مشکی و خاکستری از محبوب ترین‌ رنگ‌های زمستانی هستند که با سفید ترکیب هوشمندانه‌ای را تشکیل می‌دهند.

سفید و سرمه‌ای

یکی از مشهور ترین و پر طرفدار ترین روش‌های ست کردن لباس سفید، استفاده از رنگ سورمه ای است. این ترکیب برای استایل‌های پاییزی و زمستانی بسیار مناسب بوده و هیچ گونه محدودیت سنی و جنسیتی ندارد.ست کردن لباس سفید

سفید و خاکستری

اگر به دنبال استایلی نیمه رسمی هستید که شما را بالغ و خونگرم و مورد اعتماد جلوه دهد حتما از ترکیب سفید و خاکستری استفاده کنید. ست کردن رنگ سفید و خاکستری منجر به استایلی زمستانی و پاییزه خاص و همه پسند می‌شود. ست کردن رنگ سفید

 

سفید و آبی

آبی یک انتخاب رنگ محبوب برای همراهی با رنگ سفید است زیرا تأثیری آرامش بخش دارد. از آنجایی که آبی اغلب به عنوان یک رنگ “تمیز” در نظر گرفته می‌شود، می‌تواند به ایجاد فضایی از پیچیدگی و آرامش کمک کند. استفاده از استایل‌های آبی روشن و سفید حس آرامش را به ارمغان می‌آورد و استایل‌های آبی تیره و سفید نشان دهنده مدرنیته هستند.

مطلب پیشنهادی: راهنمای جامع ست کردن لباس آبی با سایر رنگ‌ها

ست کردن رنگ سفید

سفید و سبز

همانند آبی، سبز نیز به عنوان یک رنگ آرامش بخش شناخته می‌شود. سبز همچنین می‌تواند به شاداب و سرزنده کردن استایل سفید شما کمک کند. سبز یک انتخاب عالی برای ست کردن رنگ سفید و افزودن رنگ‌های تند به استایل شما است.

اگر به دنبال ایجاد استایلی با انرژی طبیعت هستید، سبز تیره یک انتخاب زیبا برای کتانی‌ است تا آن را با یک تاپ سفید ست کنید، زیرا شما را اصیل و راحت نشان می‌دهد.

ست کردن لباس سفید

سفید و نارنجی

نارنجی یک رنگ سرگرم کننده و پر جنب و جوش است که می‌تواند به ایجاد یک فضای هیجان انگیز و پر انرژی کمک کند. از آنجایی که نارنجی رنگ بسیار روشنی است، برای ست کردن رنگ سفید و نارنجی بهتر است تا روزهای گرم تابستان صبر کنید.ست کردن لباس سفید

سفید و کرم

ست کردن رنگ سفید و کرم یک استایل کلاسیک را می‌سازد زیرا ظاهری ماندگار و ظریف ایجاد می‌کند. اگر به دنبال اضافه کردن کمی پیچیدگی به لباس خود هستید، این انتخاب رنگ، عالی است.

ترکیب رنگ سفید با بژ نیز می‌تواند به ایجاد ظاهر خنثی تری کمک کند که به راحتی می‌توانید برای هر فصل بپوشید.ست کردن لباس سفید

نکات تکمیلی

 1. هنگام پوشیدن سفید در بالای کمر، سفیدی را انتخاب کنید که دارای ته رنگ و شفافیت باشد که به بهترین وجه مناسب رنگ پوست شما باشد. اگر رنگ پوست شما متمایل به سردی باشد و رنگ سفیدی را انتخاب کنید که ته رنگ زرد داشته باشد، لباس کدر و احتمالاً کثیف به نظر می‌رسد.
 2.  در صورتی که چاقی ناحیه ای دارید بهتر است که در آن ناحیه از رنگ سفید استفاده نکنید. برای مثال اگر بالاتنه پر تری دارید ولی پایین تنه شما لاغر است، از رنگ سفید برای پر تر نشان دادن پایین تنه استفاده کنید اما از رنگ‌های تیره تر برای متناسب نشان دادن بالاتنه استفاده کنید.
 3. حتما از پارچه‌های مرغوب استفاده کنید چراکه شفافیت رنگ سفید ناهمگونی و عیوب پارچه را به وضوح نشان می‌دهند و استایل شما را بی‌کیفیت و شلخته نشان می‌دهد.
 4. از لباس‌های سفید بسیار جذب استفاده نکنید.

سخن آخر

همانطور که پیشتر خواندید، رنگ‌های زیادی وجود دارد که با سفید همخوانی دارند و برای ست کردن رنگ سفید مناسب هستند. سفید یک رنگ همه کاره است که می‌توانید تقریباً با هر رنگی ست کنید اما دقت داشته باشید که حتما به نکات ذکر شده دقت کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. شایان ذکر است که انتخاب رنگ برای تکمیل استایل شما صرفا به حسی که می‌خواهید انتقال دهید بستگی دارد.

 

منبع برگرفته از: style clinic
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.