تزئین مانتو | تبدیل مانتوی قدیمی به مانتوی جدید

25

با ایجاد چند تغییر جزئی و بسیار ساده در لباس‌های قدیمی می‌توانید آن را به لباسی جدید و شیک تبدیل کنید. با انجام تزئین مانتو می‌توانید به راحتی در هزینه‌های خود صرفه جویی نموده و همچنین ذوق و خلاقیت دلخواه خود را با استایل‌های امروزی ادقام نمایید.

نحوه تزئین مانتوی ساده

همه‌ی ما در کمدهایمان لباس‌هایی را داریم که ممکن است مدت زمان بسیار طولانی، از آن‌ها استفاده نکرده باشیم، لباس‌هایی که ممکن است زمانی برای پوشیدن و یا حتی خرید آن‌ها اشتیاق داشتیم؛ اما حال در گوشه‌ای از کمد در حال خاک خوردن می‌باشند. به بهره گیری از چند نکته بسیار جزئی شما می‌توانید لباس قدیمی خود را به لباسی جدید و ترندی تبدیل کنید. برای این کار شما به مقداری خلاقیت و ذوق نیاز دارید. شیک شو با ما در کنار شماست تا با توجه به علایقتان استایل خاص و منحصر به فرد شما را برایتان به ارمغان آورد، پس در ادامه با ما همراه باشید.

با استفاده از مروارید مانتوهایتان را دریایی کنید!

لباس‌های مرواریدی دوزی شده، اکسسوری‌ها و آیتم‌های مرواریدی یکی از ترندهای غیر تکراری و پرطرفدار هر سال می‌باشند. استفاده از مروارید در لباس‌ها به قدری محبوب می‌باشند که طراحان مطرح برندهای لوکس و بزرگ دنیا نیز در لباس و آیتم‌های خود از آن‌ها استفاده می‌کنند. یکی از روش‌هایی که در تزئین مانتو به شما کمک بسیار زیادی می‌کند استفاده از هنر مروارید دوزی بر روی مانتو می‌باشد. برای این کار شما به راحتی می‌توانید مروارید مد نظر خود را از خرازی‌ها تهیه نمایید، به خاطر داشته باشید که در هنگام خرید مروارید به کیفیت آن توجه داشته باشید، زیرا مرواریدهایی با کیفیت پایین به مرور درخشندگی و رنگ اولیه خود را از دست می‌دهند.

شما می‌توانید بر روی آستین، حاشیه و یا دور یقه خود از مرواریدها استفاده نمایید. برای زیبایی بیشتر کار شما می‌‌توانید از مروارید‌هایی با ابعاد مختلف به صورت پراکنده بر روی مانتو و حتی شومیز خود استفاده نمایید.

با استفاده از مروارید مانتوهایتان را دریایی کنید!
با استفاده از مروارید مانتوهایتان را دریایی کنید!
مروارید دوزی مانتو
مروارید دوزی مانتو

استفاده از گلدوزی برای تزئین مانتوهای ساده

یکی از هنرهای بسیار قدیمی که تاثیر بسیار زیادی در از بین بردن سادگی مانتو و شومیز دارد، هنر گلدوزی می‌باشد. پیشنهاد می‌شود قبل از انجام گلدوزی بر روی مانتو از طرح‌های آماده و مخصوص مبتدیان استفاده نمایید. در صورتی که قصد انجام گلدوزی بر وری مانتوی خود را دارید از نخ‌هایی با کیفیت بالا و رنگ ثابت استفاده نمایید، در غیر این صورت با شست و شوی مانتوی گلدوزی شده رنگ اصلی نخ‌ها نیز از بین می‌رود. استفاده از رنگ‌های ساد و تند به شما این امکان را می‌دهد تا طرح و نمای بیشتر از گلدوزی را در مانتوی خود داشته باشید. در گلدوزی بیشترین تنوع و طرح مخصوص به طرح گل می‌باشد.

گلدوزی ساده مانتو
گلدوزی ساده مانتو
گلدوزی مانتو در خانه
گلدوزی مانتو در خانه

پام پا‌م‌ها

pom pomها یا پام پام‌ها توپ‌های جذاب با رنگ‌های مختلف می‌باشد که در مدت زمان بسیار کم طرفداران زیادی را پیدا کرده است. این آیتم جذاب و در عین حال بامزه به صورت متری و همچنین رشته‌ای قابل خریداری می‌باشد، تاثیر این توپ‌‎ها بر روی پارچه‌های سبک و نخی بسیار دوست داشتنی بوده. به دلیل داشتن تنوع رنگی بالا برای استفاده در مانتوها با تناژ رنگی مختلف کاربرد دارد. استفاده از پام پام بر روی لبه‌ی آستین، قسمت جلویی مانتو و قسمت پایینی گزینه مناسبی می‌باشد.

تزئین مانتو با پام پام
تزئین مانتو با پام پام

بهره گیری از سنجاق سینه

یکی از اکسسوری‌های بسیار قدرتمند که تاثیر بسیار زیادی در از بین بردن سادگی و یکنواختی مانتو دارد، سنجاق سینه می‌باشد. اضافه کردن اکسسوری به استایل‌های رسمی، روزمره و دوستانه موجب شکیل‌تر شدن استایلتان خواهد شد. سنجاق سینه همانند امضای هر فرد می‌باشد که سبب تمایز هر فرد می‌شود. این اکسسوری فوق العاده متاسفانه مورد کم لطفی در بین افراد قرار گرفته است و بسیاری از افراد از این آیتم در استایل خود استفاده نمی‌کنند؛ اما خوب است بدانید که سنجاق سینه به راحتی در تمایز استایل شما نقش دارد. شما می‌توانید با خلاقیت و سلیقه خود سنجاق سینه اختصاصی خود را با کم‌ترین هزینه بسازید.

ساخت سنجاق سینه در خانه
ساخت سنجاق سینه در خانه
سنجاق سینه برای مانتو
سنجاق سینه برای مانتو

استفاده از پنل و گیپور

اگر شما به پارچه‌های پرکار و سنگین علاقه دارید، گیپور گزینه مناسبی برای شما می‌باشد که عمدتا پارچه‌های بسیرا گرانقیمتی هستند که بهترین انتخاب رای جلوه بخشیدن به مانتو می‌باشند. تکه‌ی بسیار کوچک از گیپور به راحتی می‌تواند مانتوی ساده شما را به مانتویی لوکس و جذاب تبدیل نماید؛ اما در نظر داشته باشید که پارچه‌ی مانتوی شما باید جنس مرغوبی داشته باشد تا گیپور و پنل‌ها بتوانند زیبایی خود را تمام و کمال نشان دهند. به خاطر داشته باشید که تناسب را به مقدار کافی بر روی پارچه مانتوی خود رعایت نمایید، در غیر این صورت مانتوی شما شلوغ و ناهماهنگ خواهد شد و زیبایی خود را به طور کامل از دست می‌دهد.

تزئین مانتو با گیپور
تزئین مانتو با گیپور
گیپور در مانتو
گیپور در مانتو

مانتوهای فانتزی و دخترانه با تور

اگر به استایل‌های فانتزی و پر حجم علاقه دارید، استفاده از تور را در مانتوهای خود فراموش نکنید. یکی از قابل دسترس‌ترین و همچنین متنوع‌ترین پارچه‌ها در بازار، پارچه‌های توری می‌باشد که از تناژ رنگی بسیار بالایی برخوردار است. بسته به نوع و مدل مانتو، می‌توانید تور انتخابی را تضاد و یا همرنگ با مانتوی خود انتخاب نمایید. دوخت یک کیمونو بسیار ساده با تو و استاده از آن بر روی مانتو، گزینه فوق العاده‌ای می‌باشد.

مانتوی توری
مانتوی توری
مانتوی توری شیک جدید دختورنه
مانتوی توری شیک جدید دختورنه

مانتوهای تکه دوزی شده

همه‌ی ما ممکن است تکه پارچه‌هایی داشته باشیم که با توجه به ابعاد کم‌شان دیر به صورت گسترده قابل استفاده نباشند از طرفی علاقه شدید ما به آن پارچه سبب شده تا مدت زمان طولانی آن را نگه داریم. شما می‌توانید به راحتی و کم‌ترین هزینه مانتو‌ای با تکه‌های پارچه مختلف تزئین نمود. برای این کار شما می‌توانید پارچه‌های خود را با اشکال و ابعا مختلف برش دهید و در کنار یکدیگر بدوزید، همچنین شما می‌توانید رنگ‌های مشابه را در کنار یکدیگر قرار داده و بدون در نظر گرفتن و عدم عایت نظم آن‌ها را در کنار یکدیگر بدوزید.

مانتوی تکه دوزی شده
مانتوی تکه دوزی شده
مانتوی تکه دوزی شده جدید
مانتوی تکه دوزی شده جدید

استفاده از نوارهای طرح دار

نوارها، یکی از وسیله‌هایی که در گذشته از آن برای تزئین مانتو استفاده می‌شد؛ اما امروزه کم‌تر مورد استفاده در مانتوها قار می‌گیرد. با مشاهده این نوارهای طرح دار شما نمی‌توانید منکر ظرافت و زیبایی آن شوید، با استفاده از نوارهای طرح دار شما می‌توانید به مانتوهای ساده و قدیمی خود روح ببخشید. برای ماندگاری بیشتر و بهتر نوار بر روی مانتوی خود پیشنهاد می‌شود از نوارهای طرح دار با کیفیت بالا استفاده نمایید، در غیر این صورت با هر بار شست و شوی مانتوی خود نوار به کار رفته شده زیبایی خود را از دست می‌دهد و می‌تواند زیبایی مانتوی شما را تحت تاثیر خود قرار دهد.

مانتو با نوار ساده
مانتو با نوار ساده
مدل مانتو نوار دوزی شده
مدل مانتو نوار دوزی شده

با زیپ و دکمه مانتوی ساده را تزئین کنید!

استفاده از زیپ و دکمه در مانتوها قدمت دیرینه‌ای دارند و توانسته‌اند بسیار موفق عمل کنند. شاید از خود بپرسید استفاده از یک زیپ و یا دکمه چگونه می‌تواند یکنواختی یک مانتو را برطرف کند؟ برای از بین سادگی ایک مانتو شما می‌توانید با تهیه یک زیپ بلند و اندازه قد مانتو به پشت مانتو، مانتوی خود را از حالت یکنواختی و سادگی خارج نمایید و آن را به یک استایل کژوال نمایید که برای استفاده در یک دورهمی دوستانه گزینه مناسبی می‌باشد. همچنین استفاده از دکمه‌های رنگی بر روی مانتو نتیجه خوبی را به همراه دارد. شما می‌توانید از دکمه‌های همرنگ و یا با تناژ رنگی مختلف را در مانتوی خود به کار ببرید.

تزئین مانتو با دکمه و زیپ
تزئین مانتو با دکمه و زیپ

استفاده از اپلیکه

اپلیکه‌ها نوعی برچسب مخصوص هستند که با استفاده از حرارت اتو به راحتی بر روی لباس و یا پارچه مد نظر چسبیده می‌شود. استفاده از اپلیکه‌ها بسیار راحت بوده و فقط کافی است با خرید آن‌ها و استفاده از یک اتو با دمای مناسب، اپلیکه‌ را در محل مد نظر خود بچسبانید. شما می‌توانید به طور همزمان از چند اپلیکه‌ بر روی مانتوی خود استفاده نمایید؛ اما بهتر است در انتخاب تعداد اپلیکه‌ها زیاده روی نکنید زیرا سبب شلوغ جلوه دادن مانتوی شما می‌شود. استفاده از اپلیکه‌های باکیفیت به شما کمک می‌کند تادر هنگام چسباندن آن بر روی مانتوی خود، آسیبی به بافت پارچه وارد نشود و با هر شست و شو رنگ اولیه خود را از دست ندهد.

اپلیکه مانتو
اپلیکه مانتو

در آخر

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که در یک بازه رمانی از یک لباس استفاده می‌کردید؛ اما الان دیگر میلی به استفاده از آن نداشته باشید و یا مدل آن مانتو قدیمی شده باشد. تزئین مانتو های قدیمی یکی از راه‌هایی است که با کم‌ترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان می‌توانید با اندکی خلاقیت و ذوق می‌تواند مانتوی قدیمی شما را به مانتوی شیک و امروزی تبدیل نماید.

سوالات متداول

1. پچ‌ها لباس چگونه استفاده می‌شوند؟

پچ‌ها نوعی برچسب مخصوص هستند که با استفاده از حرارت اتو به راحتی بر روی لباس و یا پارچه مد نظر چسبیده می‌شود.

2. چگونه می‌توانیم مانتوی ساده را در خانه تزئین کنیم؟

شما با استفاده از مروارید دوزی، پچ‌های مخصوص، گلدوزی مانتوی خود، گیپور و نوارهای مخصوص می‌توانید مانتوی خود را از حالت یکنواخت خارج کرده.

3. پام پام چیست؟

pom pomها یا پام پام‌ها توپ‌های جذاب با رنگ‌های مختلف می‌باشد که در مدت زمان بسیار کم طرفداران زیادی را پیدا کرده است.

 

 

 

منبع منبع شماره یک منبع شماره دو
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.