بررسی نکات مربوط به استایل مشکی + معرفی 9 رنگ هماهنگ

راهنمای جامع اصول مربوط به پوشیدن لباس مشکی و معرفی رنگ‌های هماهنگ

22

بدون شک استایل مشکی، چه به صورت تک رنگ و مونوکروم و چه به صورت ست با سایر رنگ‌ها، یکی از خاص ترین و شیک ترین استایل‌ها است. این رنگ طرفداران زیادی دارن و بخش زیادی از کمد افراد را پر می‌کند.

از طرف دیگر برخی از افراد معتقد اند که استایل‌های مشکی خسته کننده و یکنواخت به نظر می‌آیند و یا برای ست کردن آن با سایر رنگ‌ها سردرگم می‌شوند.

در ادامه مطلب تمامی نکات مربوط به یک استایل مشکی بی نقص را متذکر می‌شویم و 9 رنگ برتر و مناسب برای ست کردن با رنگ مشکی را معرفی می‌کنیم.استایل مشکی

10 دلیل برای انتخاب رنگ مشکی

  1. به دلیل هماهنگی این رنگ با اغلب رنگ‌ها، نگرانی فرد برای انتخاب رنگ مکمل به صورت کامل از بین می‌رود.
  2. بر خلاف رنگ‌های روشن (مانند سفید) دیر تر کثیف شده و لک نمی‌شود.
  3. مشکی با تمامی طیف‌های رنگ پوستی هماهنگی دارد.
  4. فرد را بالغ تر از حالت عادی نشان می‌دهد.
  5. به شما این امکان را می‌دهد که از انواع اکسسوری‌ها استفاده کنید.
  6. برای اغلب فصول مناسب است.
  7. اندام شما را متناسب تر نشان می‌دهد.
  8. هیچ وقت قدیمی نشده و همواره مناسب و روی مد است.
  9. استایل شما را گران قیمت تر نشان ‌می‌دهد.
  10. هیچ محدودیتی برای انتخاب پارچه و الیاف مورد علاقه خود ندارید چرا که رنگ مشکی با اغلب بافت‌های پارچه‌ای هماهنگ است.

مهم ترین نکات مربوط به استایل مشکی

به فصل توجه کنید

رنگ مشکی تمامی طول موج‌های نور را جذب کرده و باعث چند برابری احساس گرما می‌شود. با توجه به این نکته، لباس‌های مشکی بهترین انتخاب برای فصل زمستان اند.

اما در صورتی که بخواهید از این رنگ برای فصول گرم استفاده کنید، لازم است که به دو نکته توجه کنید. پارچه انتخابی شما نباید از الیاف مصنوعی و پلاستیک باشد؛ از الیاف نخی و طبیعی استفاده کنید. از طرف دیگر به هیچ عنوان از لباس‌های جذب و مشکی در تابستان استفاده نکنید.

در انتخاب پارچه ریسک پذیر باشید

بهترین راه برای از بین بردن کسل کننده بودن یک لباس تمام مشکی اضافه کردن برخی بافت‌های شاداب است. رنگ مشکی به شما این امکان را می‌دهد که در انتخاب پارچه‌های خاص و تور‌های طرح دار و جذاب دست و دل باز باشید.

رنگ‌های ممنوعه

سه رنگ سفید، سورمه‌ای و قهوه ای ترکیب مناسبی با رنگ مشکی نمی‌سازند. رنگ سفید بالا ترین کنتراست را نسبت به مشکی دارد و دو رنگ سورمه‌ای تیره و قهوه ‌ای تضاد و کنتراست کمی را نسبت به مشکی دارند و استایل شما را بدون جلوه و یا حتی شلخته نشان می‌هد.

در عین حال، اگر از یک رنگ واسطه مناسب استفاده شود، هرسه رنگ ذکر شده می‌توانند یک استایل بسیار جذاب بسازند. به عنوان مثال، اگر سه رنگ سفید مشکی و سورمه‌ای در کنار یک دیگر قرار بگیرند، یک استایل فوق العاده و شکیل را می‎سازند.

مطلب پیشنهادی: همه چیز در مورد ست کردن رنگ سفید در استایل شما

استایل مشکی

9 رنگ برتر برای استایل مشکی

خاکستری

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ست شدن با مشکی، خاکستری است. اگر می‌خواهید استایل شما پر جلوه و با شکوه تر به نظر برسد از طیف‌های روشن خاکستری استفاده کنید اما اگر می‌خواهید استایلی خنثی و تابع محیط داشته باشید، از رنگ‌های زغالی و نزدیک به مشکی استفاده کنید.

استایل مشکی و خاکستری از پر طرفدار ترین استایل‌ها در میان همه افراد است. اگر تمایل دارید که تیپ خود را خاص تر جلوه دهید، می‌توانید از بافت‌های خاص مانند چرم استفاده کنید.استایل مشکی

قرمز

اگر حس می‌کنید استایل شما رنگ و لعاب کافی ندارد، به راحتی می‌توانید با اضافه کردن رنگ قرمز به نتیجه دلخواه خود برسید.

اضافه شدن قرمز به لباس‌های شما کاملا سلیقه‌ای است و بستگی به شما دارد؛ اگر استایل درخشانی می‌خواهید که تمام توجه‌ها را به خود جلب کند، از یک عضو پر نقش مانند یک مانتو یا کت و یا یک شلوار خوش رنگ قرمز استفاده کنید. اگر صرفا دوست دارید که یک تضاد رنگی ایجاد کنید، از اکسسوری یا شال‌های قرمز رنگ استفاده کنید.استایل مشکی

آبی

استایل‌های آبی_مشکی یکی دیگر از پر طرفدار ترین استایل‌ها در جامعه امروزی هستند. شما به راحتی می‌توانید طیف متنوعی از جین‌های آبی را با تیشرت یا مانتو مشکی ست کنید.

برای اصولی تر شدن استایل مشکی و آبی شما، در صورتی که قصد دارید از رنگ‌های آبی بسیار روشن و نزدیک به سفید و یا آبی بسیار تیره و نزدیک به مشکی استفاده کنید، پیشنهاد می‌شود که حتما از یک رنگ واسطه نیز استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: راهنمای جامع ست کردن لباس آبی با سایر رنگ‌ها

استایل مشکی

استایل مشکی
استفاده از رنگ سبز مغز پسته‌‌ای به عنوان رنگ واسطه

 

زرد/ نارنجی/ طلایی

هر یک از این سه رنگ عملکرد مشابهی در یک استایل مشکی دارند. مشکی و طلایی ترکیبی شناخته شده و پر طرفدار است و به همان نسبت می‌توان گفت زرد و نارنجی نیز در کنار مشکی، همانند طلایی، استایلی زیبا می‌سازند.

کلید این ست رنگ این است که یا از زرد یا طلایی به نسبت فوق العاده کم استفاده کنید و یا آن را به ستاره نمایش تبدیل کنید.

به عنوان مثال‌ می‌توانید در استایل تماما مشکی خود از اکسسوری و جزئیات ریز طلایی یا نارنجی استفاده کنید و یا نقش پر رنگ تری به این رنگ‌ها بدهید و از کت‌ها یا شلوار‌های رنگی استفاده کنید.استایل مشکی

بژ / کرم

اگر دوست دارید که به استایل مشکی خود کمی روشنایی اضافه کنید و در عین حال کلاسیک بودن آن را حفظ نمایید، کافیست که از یک عضو کرمی رنگ در استایل خود استفاده کنید.

استفاده از بافت‌های خاص پارچه‌ای، طرح‌های چاپ شده و خاص در این ترکیب رنگی نیز پیشنهاد می‌شود تا بتوانید بهترین جلوه را داشته باشید. کت‌های بارانی کرم رنگ، کیف‌های چرمی و یا پارچه‌های لینن کرم رنگ از بهترین انتخاب‌ها هستند.استایل مشکی

سبز

سیاه و سبز یک ترکیب رنگی نسبتاً غیر معمول است اما قابلیت این را دارد که یک استایل زیبا و منحصر بفرد را بسازد. کلید درست پوشیدن این استایل همانند ست کردن زرد با مشکی است. از پوشیدن رنگ‌های دیگر به جز طیف‌های سبز یا رنگ‌های خنثی مانند سفید خودداری کنید.

سعی کنید از هماهنگ ترین طیف سبز که با رنگ پوست شما همخونی دارد استفاده کنید.

استایل مشکی
رنگ سبز متمایل به آبی که برای افرادی با تناژ پوستی سرد مناسب تر است. برای پوست‌هایی با تناژ گرم از طیف‌های سبزی استفاده کنید که زردی بیشتری دارند.

رنگ سال 2023

قرمز پرشین که رنگی برگرفته از خاک‌های سرخ خلیج فارس است، ترکیب زیبایی را با رنگ مشکی می‌سازد. شما می‌توانید به راحتی و با استفاده از رنگ سفید به عنوان رنگ واسطه، این استایل زیبا را ایجاد کنید.استایل مشکی

سخن پایانی

مشکی یکی از راحت ترین رنگ‌ها برای انتخاب لباس و استایل کردن است و علی رغم سایر رنگ‌ها نیازی به زمان و وسواس زیادی برای انتخاب رنگ مکمل نیست. این رنگ برای انواع استایل‌های اسپرت، کلاسیک، فانتزی و… مناسب است و برای مرتب تر دیده شدن و هماهنگی بیشتر در میان اجزای استایل مشکی کافی است که نکات ذکر شده را رعایت کنید.

برگرفته از:The Boardwalk

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.