همه چیز درباره استایل قرمز و طیف‌های مختلف این رنگ

همه چیز درباره استایل قرمز

(استایل قرمز) خوشبختانه، رنگ قرمز یکی از جسورانه‌ ترین و هیجان‌انگیزترین انتخاب‌ها برای پوشیدن است و به دلیل این ویژگی‌ها، بسیار محبوب است. امروزه بیش از 40 طیف مختلف از رنگ قرمز وجود دارد، هر کدام با ترکیب‌های مختلفی از سایه‌های زرد و آبی متمایز می‌شوند. هر یک از این طیف‌ها ویژگی‌ها و جذابیت‌های خاص خود را دارند، بنابراین در ست کردن آن‌ها با سایر رنگ‌ها باید دقت کنیم.

در ادامه، طیف‌های مختلف از رنگ و استایل قرمز را بررسی و بهترین روش برای ست کردن آن‌ها با سایر رنگ‌ها را معرفی می‌کنم

استایل قرمز و طیف های مختلف آن

مفهوم و روانشناسی رنگ  قرمز

قرمز، یکی از رنگ‌های ابتدایی و پرمصرف در تاریخ انسان بوده و هنوز هم یکی از محبوب‌ ترین رنگ‌ها است. این رنگ در فرهنگ‌های مختلف معانی متفاوتی دارد؛ در برخی مناطق، نماد شجاعت و جسارت است، اما در برخی دیگر نماد خشم و نفرت به حساب می‌آید.

یکی از تعبیرهای معروف از رنگ و استایل قرمز، عشق و اشتیاق است که در بسیاری از فرهنگ‌ها و کشورها قبول و پذیرفته شده است. این رنگ بیشترین حس گرما را در مخاطبان القا می‌کند و از نظر علمی نیز ثابت شده است که نگاه کردن به رنگ قرمز باعث افزایش ضربان قلب در افراد می‌شود. بنابراین، اگر می‌خواهید در یک مراسم خاص برجسته شوید و تأثیر قوی بر مخاطبان خود داشته باشید، می‌توانید از استفاده از رنگ قرمز در استایل خود استفاده کنید.

طیف‌های مختلف رنگ و استایل قرمز

با توجه به تنوع بسیار طیف رنگ قرمز، از قرمز صورتی تا قرمز قهوه‌ای، تحلیل کامل همه این طیف‌ها در یک مقاله ممکن نیست. اما تلاش شده است تا طیف‌های پرطرفدارتر برای استایل قرمز مناسب به طور خلاصه مورد بررسی قرار گیرند.

1.استایل قرمز شرابی یا بورگاندی

قرمز شرابی با طیفی تیره و غنی، یک رنگ سلطنتی و بسیار شیک است. ترکیب قرمز با ته رنگ بنفش، این رنگ یاقوتی و زیبا را به وجود می‌آورد.

رنگ قرمز شرابی برای استایل‌های زمستانی بسیار مناسب است و تقریباً با هر سبک استایلی هماهنگی دارد. افرادی که موهای طلایی یا تیره و پوست روشن دارند، برای این استایل پتانسیل خوبی دارند. برای ست کردن این رنگ، می‌توانید از رنگ‌های خردلی، مشکی، کرم و سایر رنگ‌های خنثی استفاده کنید.

استایل قرمز

2.استایل قرمز تند یا چیلی

قرمز چیلی یکی از رنگ‌های هیجان‌انگیز و جذاب برای استایل‌های زیبا و تابستانی است. حضور ته رنگ نارنجی در این رنگ، امکان ست کردن آن با رنگ زرد ملایم را به شما می‌دهد. اگر به دنبال بالاترین کنتراست رنگ در استایل خود هستید، سبز روشن بهترین انتخاب خواهد بود.

مطلب پیشنهادی: آموزش جامع ست کردن لباس‌های رنگ سبز + 9 رنگ پیشنهادی

3.استایل قرمز سینابار

سینابار، یک سنگ معدنی با رنگ سرخ است که الهام از طیف رنگ قرمز می‌گیرد. سایه‌های آجری و نارنجی، ویژگی‌های متمایز کننده این رنگ هستند. سینابار، با حرارت قرمز، جنب و جوش نارنجی و زمینه‌ای قهوه‌ای، مناسب برای استایل‌های قرمز در فصل‌های زمستان و بهار است.

در هوای گرم، بهتر است از رنگ‌های زرد و نارنجی برای ست کردن این رنگ استفاده کنید. ترکیب قرمز سینابار با رنگ‌های خنثی نیز یکی از بهترین انتخاب‌ها برای استایل‌های پاییزی است.

سینابار

4.استایل زرشکی

استایل قرمز

رنگ زرشکی اولین رنگی است که در حین خرید برای یک استایل قرمز می‌تواند چشم شما را به خود جلب کند و در تمامی فروشگاه‌ها یافت می‌شود. برای نشان دادن ظرافت استایل، می‌توانید رنگ زرشکی را با سایه‌های ملایم و خنثی مانند شامپاینی، سفید و آبی ملایم ترکیب کنید. همچنین، برای داشتن یک پالت پاییزی، می‌توانید رنگ زرشکی را با رنگ‌ هایی مانند طلایی، قهوه‌ای و قرمز چیلی ترکیب کنید.

رنگ‌های برتر برای ست کردن با استایل قرمز

زرد خردلی

یکی از شگفت انگیز ترین جفت‌ رنگ‌ها، ترکیب زرد خردلی و قرمز است. برای زمستان از طیف‌های تیره تر قرمز استفاده کنید و با گرم تر شدن هوا از سایه‌های روشن تر بهره مند شوید.

ست زرد خردلی با قزمز

استایل طوسی

ترکیب گرمای رنگ قرمز و سردی خاکستری می‌تواند یک ترکیب خنثی و متعادل را ایجاد کند که برای استایل‌های راحت و رسمی، و همچنین قرارهای کاری بسیار مناسب است.

ست لباس خاکستری با قرمز

استایل سبز

ترکیب سبز پاستلی و قرمز چیلی در طیف روشن سبزها، یک ترکیب بسیار زیبا و مناسب برای استایل‌های تابستانی را به ارمغان می‌آورد. برای استایل‌های مجلسی، می‌توانید از پارچه‌های مخملی سبز به همراه  استایل قرمز تیره استفاده کنید تا یک استایل قرمز و بسیار لوکس را به دست آورید.

همچنین، سبز ارتشی و قرمز زرشکی یا آجری نیز برای استایل‌های راحت و روزمره، یک انتخاب بسیار مناسب هستند.

در صورت تصمیم به استفاده از رنگ آبی برای تکمیل استایل قرمز، مهم است توجه ویژه‌ای به قانون تضاد داشته باشید. به عنوان مثال، اگر از رنگ قرمز پرجلوه و پررنگ استفاده می‌کنید، بهتر است رنگ آبی روشن و ملایم را برای تکمیل استایل خود انتخاب کنید.

اگر هر دو رنگ انتخابی شما بسیار جیغ و تند باشند، این ممکن است باعث شلختگی در استایل شما شود. با این حال، ترکیب رنگ آبی سلطنتی یا سرمه‌ای با قرمز چیلی در آیتم‌های ساده و بدون طرح و الگو نیز می‌تواند شکیل و زیبا باشد.

استایل آبی

اگر تصمیم دارید که از آبی برای تکمیل استایل قرمز خود استفاده کنید، بهتر است کمی مراقب باشید. سعی کنید که قانون تضاد را رعایت کنید، به عنوان مثال؛ اگر از طیف‌های پر جلوه و پر رنگ قرمز استفاده می‌کنید، حتما آبی روشن و ملایم را برای تیپ خود انتخاب کنید.

اگر هر دو رنگ انتخابی جیغ و تند باشند ممکن است استایل شما را شلخته نشان دهد. البته ترکیب آبی سلطنتی یا سرمه‌ ای همراه با قرمز چیلی در آیتم‎‌های ساده و بدون طرح و الگو نیز می‌تواند شکیل و زیبا باشد.

مقاله پیشنهادی: راهنمای جامع ست کردن لباس آبی با سایر رنگ‌ها

ست لباس آبی با قرمز

استایل کرمی _ شتری

اگر به دنبال یک استایل بسیار خاص و شیک هستید که به طور همزمان ظاهر شما را با پرده قیمتی‌ تر نشان دهد، ترکیب رنگ قرمز و کرم را انتخاب کنید. از رنگ زرشکی یا قرمز شرابی برای ترکیب با کرم روشن استفاده کنید و از رنگ‌های قرمز روشن‌ تر برای ترکیب با شتری یا کرم تیره استفاده کنید. این ترکیبات رنگی به تناسب با کرم، استایلی بسیار زیبا و الگانت را ایجاد خواهند کرد.

استایل قرمز

استایل مشکی

یکی از راحت‌ترین رنگ‌ها برای ست کردن با استایل قرمز، رنگ مشکی است. برای افرادی که تمایلی به ریسک ندارند و همچنین می‌خواهند استایلی کلاسیک و با جلوه داشته باشند، استفاده از رنگ مشکی بهترین انتخاب است. رنگ مشکی به عنوان یک رنگ پایه و بسیار تناسب‌ پذیر با رنگ قرمز، قابلیت ساخت استایل‌های شیک و الگانت را به شما می‌دهد.

ست لباس قرمز با مشکی

نکات نهایی

  • رنگ قرمز نماد عشق و شجاعت است.
  •  ست کردن لباس‌های قرمز با سایر رنگ‌ها شاید چالش برانگیز باشد؛ هر رنگی به خوبی با این رنگ پر جنب و جوش هماهنگی ندارد، اما قرمز به خوبی با رنگ‌های خنثی، مانند سیاه و سفید ست می‌شود.
  • آبی یکی از رنگ‌های پیشنهادی برای تکمیل استایل قرمز مورد علاقه شما است اما باید در انتخاب سایه مناسب بسیار دقت کنید.

سوالات متداول درباره استایل قرمز

چه رنگ‌هایی با قرمز هماهنگ نمی‌شوند؟

رنگ‌های بنفش، صورتی و سرخابی با قرمز همخوانی ندارند. با این حال، صورتی روشن و گلبهی یک استثنا هستند.

آیا رنگ‌های زیتونی و قرمز با هم هماهنگی دارند؟

بله! رنگ قرمز انرژی سبز زیتونی را بیشتر نمایان می‌کند. اغلب طیف‌های رنگ سبز با قرمز هماهنگی دارند.

بهترین انتخاب برای ست کردن با رنگ قرمز، چه رنگی است؟

رنگ‌های خنثی مانند سفید یا سیاه، خاکستری، قهوه ای یا خاکی را برای استایل‌‌های قرمز مناسب زمستان و پاییز انتخاب کنید. در تابستان انتخاب‌هایی مانند خردلی و آبی مناسب تر است.

برگرفته از: novacolor