آموزش جامع ست کردن لباس‌ رنگ سبز + 9 رنگ پیشنهادی

آموزش جامع ست کردن لباس های رنگ سبز

 

(لباس رنگ سبز)با ورود به فصل بهار و نزدیک شدن به تابستان گرم، یکی از مسائل مهم برای افراد علاقه‌مند به مد و پوشش،ترکیب لباس‌ رنگ سبز در استایل بهاری و تابستانی آن‌ها است. زیرا اغلب افراد حداقل یک قطعه لباس سبز در مجموعه پوشاک بهاری و تابستانی خود دارند.

رنگ سبز همچنین نماد رشد، هماهنگی و باروری است و به کاهش اضطراب و افسردگی کمک می‌کند. همچنین، احساس امید، سلامتی و ماجراجویی را به همراه دارد.

رنگ‌هایی که در استایل شخص استفاده می‌شوند، می‌توانند نشان دهنده اعتماد به نفس، موفقیت و ثروت فرد باشند. به همین دلیل، انتخاب دقیق رنگ‌ها بسیار مهم است.

در ادامه، تمامی نکات مهم برای ترکیب لباس‌های سبز را بررسی خواهیم کرد و در نهایت، ترکیبات رنگی هماهنگ را معرفی خواهیم کرد.

 

پارچه ای سبز

چگونه لباس رنگ سبز بپوشیم؟


در کمدها و فروشگاه‌ها، می‌توانید طیف‌های مختلفی از رنگ سبز را مشاهده کنید؛ از سبز روشن و لیمویی تا سبز‌های تیره زمردی. انتخاب لباس رنگ سبزکه بهترین تطابق رنگ پوست شما را داشته باشد، مهم است.

برای ست کردن لباس‌های سبز، بهتر است از رنگ‌های خنثی مانند مشکی، آبی سرمه ای، سفید، خاکستری یا شتری استفاده کنید. این ترکیبات به شما استایلی ایمن و زیبا می‌دهند.

در انتخاب لباس رنگ سبز، بهتر است از سر تا پا لباس رنگ سبز استفاده نکنید مگر اینکه از تطابق طیف رنگ‌ها اطمینان داشته باشید. بهتر است یک قطعه برجسته مانند کت، کفش، پیراهن، دامن یا شلوار سبز رنگ انتخاب کرده و توجه را به قسمت سبز استایل خود جلب کنید.

همچنین، می‌توانید با استفاده از لوازم جانبی و اکسسوری، جزئیات لباس رنگ سبز را به استایل خود اضافه کنید. امتحان کنید از روسری، کیف، کفش، کمربند، گردنبند درشت یا سرآستین سبز استفاده کنید.

شما مجبور نیستید فقط رنگ‌های ساده را بپوشید. می‌توانید به دنبال طرح‌ها یا الگو‌های خاص بگردید و آن‌ها را با رنگ‌ های ساده ست کنید.

برای انتخاب بهترین سایه سبز برای رنگ پوستتان، باید بدانید که رنگ پوست سرد یا گرم است. اگر رنگ پوستتان سرد است و بیشتر به صورتی می‌رود، می‌توانید از رنگ سبز بر پایه آبی استفاده کنید. اما اگر رنگ پوستتان گرم است و طلایی‌ تر به نظر می‌رسد، بهتر است از لباس رنگ‌  سبز بر پایه زرد استفاده کنید.

مناسب‌ترین تناژ را برای ست کردن رنگ سبز انتخاب کنید

برای داشتن هماهنگی بهتر بین رنگ پوستتان و لباس‌ رنگ سبز خود، می‌توانید از طیفی از رنگ‌ های رنگ سبز که به تناژ پوست شما نزدیک‌ تر هستند، استفاده کنید. رنگ سبز اصلی از ترکیب دو رنگ آبی (رنگ سرد) و زرد (رنگ گرم) تشکیل شده است. لذا انتخاب روشنایی سبز به استناد تون پوست سرد یا گرم شما می‌تواند شما را در انتخاب بهترین رنگ سبز برای لباس‌های خود یاری کند.

اگر تناژ پوستی شما به گرمی مایل است، می‌توانید از این گزینه‌ها بهترین بهره را ببرید:

لباس‌های رنگ سبز
رنگ سبز شارتوز
لباس‌های رنگ سبز
رنگ سبز شبدری
  1. سبز زیتونی
  2. سبز شارتوز (با تناژ زرد بالا)
  3. سبز لیمویی
  4. سبز شبدری

با توجه به قاعده اصلی، افرادی که تناژ پوست گرمی دارند، بهتر است از رنگ‌های سبز با تناژ گرم استفاده کنند تا هماهنگی لازم را ایجاد کنند. در این صورت، اگر میزان زردی یک لباس سبز بیشتر باشد، آن لباس بهتر و مناسب‌تر خواهد بود.

اگر تناژ پوستی شما به سردی مایل است، گزینه ‌های پیش رو بهترین انتخاب‌ها هستند:

لباس‌های رنگ سبز
سبز مغز پسته‌ای
لباس‌های رنگ سبز
سبز سرخسی
  1. سبز سرخسی
  2. سبز مغز پسته‌ای
  3. سبز نعنایی
  4. سبز ریحونی

برای بالا بردن سردی رنگ سبز، کافیست که طیف رنگی را به رنگ آبی نزدیک کنیم تا هماهنگ ترین رنگ‌ را داشته باشیم.

9 رنگ برتر برای ست کردن لباس‌های رنگ سبز

1. سفید

می‌توانید با ترکیب ساده‌ ترین رنگ‌ ها، یعنی سفید و سبز، شروع کنید. ترکیب هر لباس سبز رنگارنگ با رنگ سفید همواره یک راه حل مناسب است. رنگ سفید به عنوان یک رنگ خنثی، به لباس‌های سبز اجازه می‌دهد تا در هر استایلی متمرکز و برجسته شوند، حتی اگر از سایه‌ های ملایم تر سبز استفاده شود.

هر گونه سایه سبز با رنگ سفید به خوبی هماهنگ می‌شود، اما رنگ‌های روشن مانند سبز لیمو، ظاهر زیباتری را ایجاد می‌کنند. این رنگ به لباس سبز شما جذابیت و تازگی بیشتری می‌بخشد.

مطلب پیشنهادی: همه چیز در مورد ست کردن رنگ سفید در استایل شما

ست کردن لباس سفید و سبز

2.طیف‌های روشن از قهوه‌ای و کرمی

ترکیب رنگ‌های سبز و قهوه‌ای به طرز طبیعی با یکد یگر هماهنگی خوبی دارد. برای سایه‌ های سبز سردتر، رنگ قهوه‌ای روشن‌ تر و کم‌ رنگ‌ تر بهترین انتخاب است.

اگر در کمد لباس‌های خود یک شلوار خاکی یا شلواری با رنگ مشابه دارید، می‌توانید آن‌ها را با یک تاپ یا تیشرت سبز پسته‌ ای ترکیب کنید. این ترکیب باعث می‌شود که رنگ سبز و قهوه‌ ای به همد یگر بیشتر جوابگو باشند و استایل شما هماهنگ و جذاب تر به نظر برسد.

ست کردن لباس‌های رنگ سبز

3. طیف‌های تیره از قهوه‌ای

اگر استایل و طیف رنگی پیشنهاد قبلی را دوست داشتید اما به دنبال جلوه بیشتری هستید، می‌توانید با افزایش تضاد یا تیره‌ تر کردن طیف رنگی انتخابی خود، به جلوه مورد نظر برسید.

ترکیب رنگ قهوه‌ای تیره و سبز یکی از ترکیب‌ های برنده برای استایل شماست، اما برای فصل گرم، این ترکیب پیشنهاد نمی‌شود و بهتر است برای پاییز یا زمستان استفاده شود. با تیره‌ تر کردن رنگ قهوه‌ ای و سبز، می‌توانید جلوه‌ ای بیشتر و شیک‌ تر به استایل خود ببخشید.

لذا، با توجه به این نکته، می‌توانید استایلی با ترکیب رنگ قهوه‌ ای تیره و سبز را در نظر بگیرید، اما بهتر است آن را برای فصل‌های پاییز یا زمستان امتحان کنید.

قهوه ای تیره

4. آبی

رنگ آبی یکی از رنگ‌هایی است که همواره مناسب برای استایل کردن لباس‌های سبز است. بر اساس تئوری رنگ، رنگ سبز از ترکیب رنگ‌های آبی و زرد تشکیل می‌شود، بنابراین طیف رنگی آبی و سبز اغلب با یکدیگر هماهنگ هستند.

می‌توانید از جین‌های آبی، کت‌های سورمه‌ ای و یا هر انتخاب دیگری برای استایل کردن لباس‌های سبز استفاده کنید. این ترکیبات می‌توانند به استایل شما جذابیت بیشتری ببخشند.

برای استایل‌های بهاری، می‌توانید از طیف رنگی روشن سبز و آبی استفاده کنید و برای استایل‌های تابستانی، می‌توانید از طیف رنگی پرجلوه و پرنقش و نگار آبی و سبز استفاده کنید. برای فصل‌های پاییز و زمستان، بهترین زمان برای استفاده از رنگ‌های تیره و خنثی آبی و سبز است.

با استفاده از این ترکیبات، می‌توانید استایل‌های متنوعی برای لباس‌های سبز خود ایجاد کنید.

مطلب پیشنهادی: راهنمای جامع ست کردن لباس آبی با سایر رنگ‌ها

لباس‌های رنگ سبز

5. زرد خردلی

ترکیب تصادفی و رندوم از طیف‌های متنوع زرد و سبز ممکن است نتایجی متفاوت و گاهاً ناجور به همراه داشته باشد که ممکن است دلچسب نباشد. برای ست کردن لباس‌های سبز با طیف رنگ سلطنتی مانند سبز زمردی، بهتر است از رنگ‌های شکیل مانند زرد خردلی استفاده کنید تا سازگاری اجزای استایل شما بهبود یابد.

این ترکیب رنگ، برای استایل‌های اسپرت و فانتزی و همچنین استایل‌ های لوکس و شیک، بهترین انتخاب است. با استفاده از این ترکیب، می‌توانید استایلی منحصر به فرد و جذاب را خلق کنید و اجزای لباس‌های سبز و زرد خردلی با هم سازگاری بالایی داشته باشند.

با در نظر گرفتن این توصیه‌ها، می‌توانید استایلی با ترکیب لباس‌های سبز و زرد خردلی ایجاد کنید که در هر دو استایل اسپرت و لوکس و فانتزی خوب عمل می‌کند.

ست زرد خردلی و سبز

6.بنفش

در واقع، ترکیب بنفش و سبز از نظر بصری به خوبی با یکدیگر در تضاد قرار دارند و باعث ایجاد یک ترکیب رنگی هماهنگ و جذاب می‌شوند. با استفاده از این ترکیب و قرار دادن لباس‌های بنفش در کنار لباس‌های سبز، می‌توانید در هر سبک استایلی بدرخشید و جذابیت بیشتری به استایل خود ببخشید.

بنفش و سبز دو رنگ خلاق و منحصر به فرد هستند و ترکیب آنها اغلب نتایج بصری جالبی به همراه دارد. می‌توانید از این ترکیب در استایل‌های روزمره، شیک، یا حتی فانتزی استفاده کنید. بنفش می‌تواند به عنوان رنگ اصلی استایلتان عمل کند و سبز را می‌توانید به عنوان جزء تکمیلی در جزئیات لباس‌ها، لوازم جانبی یا حتی آرایش بکار ببرید.

با استفاده از ترکیب بنفش و سبز، می‌توانید استایل خود را به روز و جذاب کنید و از جلوه‌ای دلنشین برخوردار شوید.

لباس‌های رنگ سبز

7.صورتی

یکی از گزینه‌های بسیار خوب برای ترکیب با لباس‌های رنگ سبز، استفاده از رنگ صورتی است. طیف‌ های ملایمی از صورتی مانند صورتی پاستل، به طور جذابی رنگ سبز تیره جنگلی را خنثی می‌کنند و باعث ایجاد یک استایل خیره کننده می‌شوند.

با قرار دادن یک ژاکت سبز روی یک تاپ صورتی پاستلی یا برعکس، می‌توانید این ترکیب رنگی فوق‌العاده را تجربه کنید. این ست رنگی می‌تواند به شما ظاهری شگفت‌ انگیز و جذاب ببخشد.

با استفاده از ترکیب صورتی و سبز، می‌توانید استایلی متنوع و زیبا را خلق کنید. این ترکیب برای استایل‌های روزمره، شیک و حتی رسمی بسیار مناسب است. با تنظیم تراز رنگی و انتخاب مناسب لباس‌ها و لوازم جانبی، می‌توانید استایلی منحصر به فرد و خیره کننده داشته باشید.

ست سورتی و سبز

8.چند طیف متفاوت ازلباس رنگ سبز

همه طیف‌های سبز با یکدیگر هماهنگی کامل ندارند. اما اگر بتوانید 2 یا 3 طیف مختلف ولی هماهنگ را در کنار یکدیگر قرار دهید، می‌توانید یک استایل مونوکروم (تک رنگ) و جذاب را ایجاد کنید.

در نظر داشته باشید که حداکثر از 3 طیف متفاوت در استایل خود استفاده کنید. در غیر این صورت، ممکن است استایل شما شلخته و ناهماهنگ به نظر برسد. با انتخاب 2 یا 3 رنگ سبز متفاوت که هماهنگی با یکدیگر داشته باشند، می‌توانید یک استایل تک رنگ و جذاب را به وجود آورید.

با استفاده از نقاط قوت و ویژگی‌های مختلف این طیف‌های سبز، می‌توانید تنوع و عمق به استایل خود ببخشید. انتخاب لباس‌ها، لوازم جانبی و جزئیات با دقت و هماهنگی با هم، می‌تواند به شما کمک کند تا یک استایل منحصر به فرد و هماهنگ را ایجاد کنید.

لباس‌های رنگ سبز

9. رنگ‌های خنثی

همیشه به خاطر داشته باشید، اگر برای ست کردن لباس‌های رنگ سبز خود ایده‌ ای ندارید، می‌توانید از رنگ‌های خنثی استفاده کنید. طیف‌ های خنثی هرگز شما را ناامید نمی‌کنند و همواره به شما استایلی متناسب و همه پسند را ارائه می‌دهند.

رنگ‌های مانند مشکی، خاکستری، کرم و سبز‌های بسیار ملایم و متمایل به کرم بهترین انتخاب‌ها هستند. با استفاده از این رنگ‌ها در استایل خود، می‌توانید یک استایل کلاسیک، شیک و همچنین زیبا ایجاد کنید.

مشکی یک رنگ کلاسیک و جذاب است که با سبز بسیار خوب ترکیب می‌شود و استایلی شیک و الگانت را به وجود می‌آورد. خاکستری نیز یک رنگ خنثی و سازگار است که با سبز به خوبی ترکیب می‌شود و به استایلتان ظاهری مدرن و منطبق می‌دهد. رنگ کرم نیز یک گزینه عالی برای ترکیب با سبز است و ظاهری آرامش بخش و روشن می‌بخشد.

استفاده از رنگ‌های خنثی در ترکیب با سبز، به شما امکان می‌دهد استایلی هماهنگ، زیبا و متناسب را به راحتی ایجاد کنید.

لباس‌های رنگ سبز

سخن پایانی

لباس رنگ سبز یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها در همه فصول و برای همه سنین است و شما را سر زنده و شاداب نمایان می‌کند. این رنگ از ترکیب رنگ‌های آبی و زرد تشکیل شده و طیف بسیار گسترده ای را تشکیل می‌دهد.

با توجه به تناژ رنگی پوست شما و نکات ذکر شده در بالا می‌توانید بهترین طیف را برای کمد لباسی خود انتخاب کنید.

برگرفته از: preview