ترکیب مناسب کیف و کفش با لباس در مواقع مختلف

در دنیای مد، یکی از موضوعاتی که با آن روبرو هستیم، انتخاب ترکیب مناسب کیف وکفش  با لباس در مواقع مختلف است. امروزه، استایل شما راهی برای بیان سلیقه و شخصیت شماست، و انتخاب صحیح  و ترکین مناسب کیف و کفش از اهمیت بالایی برخوردار است. برای انتخاب یک ترکیب مناسب از کیف و کفش، باید به عواملی مانند وزن، قد، رنگ و سایر جزئیات توجه کنیم.

علاوه بر این، سلیقه شخصی هر فرد نیز نقش مهمی در این انتخاب دارد. ست کردن با کفش‌هایی که رنگ خنثی دارند، چالش برانگیز نیست و نیاز به تکنیک خاصی ندارد. اما زمانی که می‌خواهید از انواع و اقسام کفش‌های مد روز استفاده کنید، ممکن است کمی گیج‌ کننده باشد. به همین دلیل، در این محتوا تلاش می‌کنیم شما را با ترکیب مناسب کیف و کفش با لباس در مواقع مختلف آشنا کنیم. پس تا انتهای این محتوا با ما همراه باشید.

ست کردن کیف و کفش

ترکیب مناسب کیف و کفش با لباس در مواقع مختلف

حتماً باید کیف و کفش را با هم ست کنیم؟

اگر قصد دارید به یک مراسم رسمی شرکت کنید، پیشنهاد می‌کنم کیف و کفش خود را با هم ست کنید. این امر به شما کمک می‌کند تا به شیک‌ ترین شکل ممکن ظاهر شوید. البته در مراسم‌ های غیررسمی نیز می‌توانید از این روش استفاده کنید. ست کردن کیف و کفش دارای نکاتی است که بهتر است آن‌ها را رعایت کنید تا استایل جذاب و منحصر به فردی داشته باشید. در ادامه به چند نکته مهم در این زمینه می‌پردازیم

  • اگر کیفتان رنگارنگ است، بهتر است کفشتان را با یکی از رنگ‌های کیفتان ست کنید.
  • دقت کنید که کیف و کفش باید هر دو در یک سبک باشند. به عبارتی، استفاده از کیف مجلسی با کفش اسپرت یا بلعکس ممنوع است.
  • <li

>کی

  • ف و

کف

  • ش می‌توانند هم رنگ نباشند؛ ولی در یک تناژ رنگی قرار بگیرند.

  • استفاده از کیف‌های حصیری با صندل‌های تابستانی بدون در نظر گرفتن رنگ، می‌تواند یک ست جذاب به همراه انتخاب مانتو بهاره باشد.
  • استفاده از کیف و کفش‌هایی با جنس یکسان، می‌تواند استایل گیرایی را به ارمغان بیاورد. به عنوان مثال بهره‌گیری از بوت کاپشنی و کیف کاپشنی همراه هم بسیار جذاب است.
  • <li

>کف

  • ش را با شلوار خود ست کنید و از

کی

  • ف با رنگی متفاوت بهره بگیرید. به عنوان مثال استفاده از

کف

  • ش و شلوار سرمه‌ای به همراه

کی

  ف زرد یا قرمز، بسیار جالب است.

 • همچنین می‌توانید به همراه یک ست مانتو شلوار شیک از کیف و کفش با رنگ های نود یا رنگ جیغ استفاده کنید. پس هنگام انتخاب ست مانتو شلوار، این نکته را هم در نظر بگیرید.
 • حتی برای داشتن یک استایل آوانگارد، امکانش را دارید که یکی از این گزینه‌ها یعنی رنگ رژ لب، رنگ مو، دستمال گردن و گزینه‌هایی از این قبیل را با کیف یا کفشتان ست کنید.

ست کردن کیف و کفش

ست کیف و کفش با لباس در مواقع مختلف

چه کیف و کفشی با فرم بدنی شما متناسب است؟

اندام مثلث معکوس، سینه و شانه پهن و پاهای لاغر

کفش‌های ساق‌دار و بند دار برای اندامی مانند شما بسیار مناسب هستند. این نوع کفش‌ها بهترین پشتیبانی را برای ساق و پاهای شما ارائه می‌دهند. همچنین، اگر هیکل ورزشکاری دارید، می‌توانید از کفش‌های با پاشنه بلند و نوک تیز استفاده کنید تا قدرت و انرژی ظاهری بیشتری داشته باشید.

در انتخاب کیف نیز، بهتر است کیفی را انتخاب کنید که توجه را به سمت بالاتنه شما بردارد. کیف‌هایی که بند بلند دارند و طول آن‌ها تا زیر باسن می‌آید، انتخاب خوبی است. این نوع کیف‌ها باعث ایجاد تعادل و توازن در قسمت بالای بدن شما می‌شوند. با این حال، اگر قد کوتاهی دارید، بهتر است از این گزینه خودداری کنید، زیرا ممکن است قد شما را کوتاه‌ تر به نظر برساند.

با رعایت این نکات، شما می‌توانید کیف و کفشی را انتخاب کنید که به نحو احسن با هیکل و استایل شما سازگاری داشته باشد

اندام مستطیلی، شانه هم عرض با کمر و باسن

کفش‌های پاشنه‌ دار با رنگ‌ های نود یا کفش‌های کالج، انتخاب بسیار مناسبی برای شما هستند. این نوع کفش‌ها به فرم بدنی شما تطبیق می‌یابند و از ظاهر شما استفاده می‌کنند. کفش‌های پاشنه‌ دار به پشتیبانی و راحتی پاهای شما کمک می‌کنند و کفش‌های کالج نیز از طرح و سبکی غیررسمی و محبوب برخوردار هستند.

در خصوص انتخاب کیف، برای شما بهتر است از کیف‌های بزرگ با بند کوتاه استفاده کنید. این کیف‌ها باعث می‌شوند تا توجه از قسمت میانی بدن شما به سمت بالاتر برود و از وجود خطاهای دیداری و انحنا در این قسمت جلوگیری شود.

با رعایت این نکات، می‌توانید کفش و کیفی را انتخاب کنید که به شکل و استایل بدنی شما مناسب باشد و همچنین به ظاهرتان جذابیت بیفزاید

.

ست کردن کیف و کفش

ترکیب مناسب کیف و کفش با لباس

اندام سیب شکل، عرض شانه و باسن باریک‌تر از کمر

کفش‌های لژ دار انتخاب بسیار مناسبی برای افرادی با فرم بدنی سیبی هستند. اغلب وزن در این افراد در قسمت میانی بدن تجمع می‌ یابد و استفاده از کفش‌های لژ دار می‌تواند توجه مخاطب را از این قسمت کاسته و به سمت پاها جلب کند. در ضمن، صندل‌های بند دار و چکمه‌ های شل و ول نیز می‌توانند گزینه‌ های مناسبی برای یک روز پاییزی باشند.

اما در انتخاب کیف، افراد با فرم بدنی سیبی ممکن است با مشکلی مواجه شوند. آنها باید از هرگونه کیفی که در قسمت میانی بدن قرار می‌گیرد، دوری کنند و به جای آن از کیف‌های دستی و صندوق‌ دار جعبه‌ای استفاده کنند. این نوع کیف‌ها باعث می‌شوند تا توجه از قسمت میانی بدن کاسته شود و به جای آن به سمت دست‌ها جلب شود. همچنین، کیف‌های کراس بادی نیز می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای افرادی با فرم بدنی سیبی باشند.

با رعایت این نکات، شما می‌توانید کفش و کیفی را انتخاب کنید که به استایل و فرم بدنی شما مناسب باشد و همچنین به ظاهرتان جذابیت بیفزاید

حتما بخوانید: نکات استفاده از ماسک صورت و تاثیرات آن

اندام ساعت شنی

کسانی که اندامشان به ساعت شنی شباهت دارد برای انتخاب کیف و کفش محدودیتی ندارند. اما بهتر است هنگام انتخاب کیف و کفش قدتان را هم در نظر بگیرید.

ست کردن کیف و کفش

ترکیب مناسب کیف و کفش

بایدها و نبایدهای انتخاب کیف و کفش و لباس

اگر می‌خواهید یک استایل اصولی و جذاب از ست کیف و کفش با لباس مناسب داشته باشید خوب است که به نکات زیر آگاه باشید:

 • در استایل خود از یک جنس استفاده نکنید: درست است که ست کردن کیف و کفش یک جنس، استایل را شیک جلوه می‌دهد اما هرگز در کل استایلتان از یک جنس استفاده نکنید.
 • فصل‌های مختلف را باهم ترکیب نکنید: وقتی که شما یک مانتو بهاره را با چکمه نمی‌پوشید باید توجه داشته باشید که این قانون برای کیف و کفش و اکسسوری‌های مختلف هم صادق است.
 • موقعیت مکانی را نادیده نگیرید: حتی اگه همه چیز را به خوبی باهم ست کرده باشید، اگر در جای نامناسب استفاده شوند، بسیار عجیب خواهد بود. به عنوان مثال نباید هنگام استایل دانشجویی از مانتو دانشجویی نا مناسب و یا کیف و کفش با رنگ های جیغ استفاده گنید. بهتر است این نکات را هنگام خرید مانتو دانشجویی و دیگر آیتم های مربوطه جدی بگیرید.
 • در استایل خود تماماً از یک رنگ استفاده نکنید: بهترین کار این است که از تناژهای یک رنگ در استایلتان بهره بگیرید و یا از یک‌رنگ ضد که کنتراست خوبی ایجاد می‌کند، استفاده کنید.
 • از طرح یکسان در کل لباس استفاده نکنید: مثلاً اگر لباستان ساده است کیف و کفش طرح‌دار انتخاب کنید یا بلعکس.

ست کردن کیف و کفش

استایل مناسب کیف و کفش با لباس در مواقع مختلف

سخن پایانی

متوجه می‌شوم که شما به قوانین قدیمی مد و زیبایی پایبندید و به تفکر جدید علاقه‌ای ندارید. همچنین، شما معتقد ید که داشتن کیف و کفش متضاد با لباس‌هایتان می‌تواند استایل شما را منحصر به فرد کند و سرزندگی و شادابی را به ارمغان بیاورد.

مهم است که هر فردی استایل و ذوق خود را داشته باشد و در انتخاب لباس و لوازم جانبی، به تمایلات و سلیقه شخصی خود وفادار باشد. قوانین مد و زیبایی نیز تغییر می‌کنند و هر فصل و سالی تمایلات و مدل‌های جدیدی را به ارمغان می‌آورند.

خرید کفش و کیف

حتما بخوانید: راهنمای جامع ست کردن با رنگ آبی

در واقع در دنیای مد دیگر کسی به باید و نبایدها پایبند نیست و اجباری در ست کردن وجود ندارد. اما به این معنا نیست که شما اجازه دارید هر چیزی را با هر چیزی بپوشید. اصطلاحاً کیف و کفش باید به لباستان بیاید و در خروجی استایل شما، یک هارمونی جذاب میان اجزای استفاده شده وجود داشته باشد.

به عنوان مثال شما نمی‌توانید از کیف با پترن پلنگی و کفش با پترن گل ریز به‌صورت هم‌زمان استفاده کنید. یا مثلاً استفاده از آیتم‌های تابستانی و زمستانی در کنار هم استایل شما را مضحک جلوه می‌دهد. خواندن مقاله‌های مد و زیبایی می‌تواند شما را در این راه، یاری کند.

همچنین این مقاله‌ها به شما یاد می‌دهند که چطور در عین حال که بایدها و نبایدهای دنیای مد را رعایت می‌کنید، استایل خود را شخصی‌سازی کنید. تلاش ما در این مقاله بر این بوده که با شما دربارة اصول اولیه انتخاب ترکیب مناسب کیف و کفش، صحت کنیم. امیدواریم که استفاده لازم را برده باشید.