راهنمای جامع ست کردن لباس آبی با سایر رنگ‌ها

راهنمای جامع ست کردن لباس آبی با سایر رنگ‌ها

ست کردن لباس آبی، توجه به اینکه آبی یکی از سه رنگ اصلی است، ست کردن لباس‌ آبی با سایر رنگ‌ها کاری پیچیده نیست و نیاز به توجه کمی دارد. می‌توان طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را با رنگ آبی هماهنگ کرد. در ادامه، بهترین روش‌ها و طیف استاندارد برای ترکیب رنگ آبی با سایر رنگ‌ها را بررسی خواهیم کرد

رنگ آبی از دیدگاه روانشناسی

هر فردی یک رنگ مورد علاقه دارد که اغلب در استایل روزمره و وسایل شخصی‌اش به نمایش می‌گذارد. رنگ‌ها به عنوان نمادهای شخصیت ما عمل می‌کنند و با آن‌ها هماهنگی دارند. روانشناسی رنگ‌ها متنوع است و ممکن است بپرسید که روانشناسی رنگ آبی چیست.

رنگ آبی یک رنگ سرد است که می‌تواند شما را به عنوان یک فرد با اعتماد به نفس و وفادار نشان دهد. به علاوه، می‌تواند نماد صلح و موفقیت باشد.

بر اساس تحقیقات علمی، رنگ آبی قادر است مغز انسان را تحریک کند و مواد شیمیایی خاصی تولید کند که خاصیت آرامش‌بخش دارند. هر طیف خاص از رنگ آبی، دارای روانشناسی و فلسفه خاص خود است.

.

10 رنگ که با طیف‌های مختلف آبی مطابقت دارند

رنگ آبی یک رنگ جهانی است و تقریباً همه افراد حداقل یک لباس آبی در کمد لباس خود دارند. بدون توجه به سایه‌ها، رنگ‌ها و تن‌های مختلف آبی، این رنگ می‌تواند فردی کلاسیک، آرام و اطمینان‌بخش به نظر برساند. در ادامه، روش صحیح ست کردن لباس آبی با 10 رنگ محبوب را آموزش خواهیم داد و لازم به ذکر است که طیف معرفی شده برای همه سنین و بدون توجه به جنسیت مناسب است

ست کردن لباس آبی و مشکی

رنگ مشکی یک رنگ است که می‌تواند با هر رنگی ترکیب شود، شامل طیف مختلف آبی نیز. این ترکیب برای لباس‌های روزمره و ساده، و همچنین برای استایل‌های رسمی یا مجلسی، مناسب است. زمانی که فرصت کافی برای امتحان کردن رنگ‌های متنوع ندارید، اضافه کردن مشکی به ترکیب رنگ‌ها ایده‌ای بسیار خوب است.

رنگ مشکی به خوبی با سایر سایه‌ها، تون‌ها و رنگ‌های آبی مانند آبی سلطنتی، آبی سیر، سبز آبی و آبی سرمه‌ای هماهنگی دارد

ست لباس آبی و مشکی

ست لباس آبی و مشکی

آبی و کرم _ بژ

رنگ کرم یک رنگ پاییزی است و با رنگ آبی به طور کامل هماهنگی دارد. ست کردن لباس آبی با رنگ‌های طیف کرم و بژ می‌تواند هماهنگی زیبایی ایجاد کند.

آبی به عنوان یک رنگ سرد و زمستانی شناخته می‌شود، در حالی که بژ به عنوان یک رنگ گرم شناخته می‌شود. این تضاد بین دو رنگ، لذت بخشی را ایجاد می‌کند. اگر می‌خواهید استایلی پرانرژی داشته باشید، می‌توانید از رنگ‌های آبی روشن نیز استفاده کنید.

.

ست لباس آبی و کرم

ست کردن لباس آبی و سفید

رنگ سفید، همانند مشکی، قابلیت ست شدن با اکثر رنگ‌ها را دارد، اما ممکن است با همه رنگ‌ها ترکیب جالبی نسازد. با این حال، طیف گسترده‌ای از آبی‌ها، از آبی نفتی تا آبی آسمانی، همگی با سفید هماهنگی داشته و ترکیب جذابی ایجاد می‌کنند. اگر می‌خواهید استایلی آرامش بخش و سازگار با روحیه ساحلی و دریایی داشته باشید، به راحتی می‌توانید آبی فیروزه‌ای یا آبی آسمانی را با سفید ترکیب کنید.

با افزایش تضاد و کنتراست، استایل شما رسمی‌تر خواهد بود و برای هر دوفصل زمستان و تابستان مناسب است

ست لباس سفید و آبی

ست کردن لباس آبی و رنگ‌های خنثی

ست کردن لباس آبی
معرفی رنگ‌های خنثی

رنگ‌های خنثی به خوبی با هر طیف، رنگ و تن آبی تکمیل می‌شوند. این رنگ‌ها، همانند تأثیر طبیعت بر ما، هاله‌ای بسیار آرامبخش و آرام را منعکس می‌کنند.

آبی می‌تواند به خوبی با رنگ‌های خنثی ترکیب شود، اما همیشه مطمئن شوید که از طیف رنگ‌های متضاد استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

ست کردن لباس آبی

ست کردن لباس آبی و سبز

ست کردن لباس‌های آبی و سبز، یادآور اقیانوس و ایجاد یک طیف آرامش‌بخش و جذاب است. این دو رنگ در چرخه رنگ کنار یکدیگر قرار دارند و شما هرگز نمی‌توانید در ترکیب این دو رنگ بدون توجه به طیف‌ها، رنگ‌ها و تون‌ها اشتباه کنید.

بهترین تکنیک برای دستیابی به تطبیق بهتر در این جفت رنگی، به خاطر سپردن قانون کنتراست رنگ است و بیشتر توجه خود را به سایه‌ها معطوف کنید.

ست لباس آبی و سبز

ست لباس آبی سبز

ست کردن لباس آبی و قرمز

جفت رنگ آبی و قرمز یکی از محبوب‌ ترین ترکیبات رنگی در طول تاریخ به حساب می‌آید، اما می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، زیرا نیاز است تا سایه‌های مناسبی از هر دو رنگ پیدا کنید که با یکدیگر هماهنگی داشته باشند.

اگر قصد دارید در میان افراد برجسته و متمایز باشید، می‌توانید از رنگ قرمز روشن، به خوبی با آبی سلطنتی همراه کنید. به عنوان مثال، شلوار جین سفید همراه با یک تیشرت قرمز اسکارلت، استایلی جذاب و پررنگ را ایجاد خواهد کرد.

اما اگر می‌خواهید یک استایل ظریفتر داشته باشید و نمی‌خواهید در یک رویداد خاص توجه زیادی به خود جلب کنید، می‌توانید از رنگ قرمز کم‌رنگ، قرمز شرابی یا تمشکی همراه با آبی کم‌رنگ استفاده کنید. این ترکیبات می‌توانند یک استایل ظریف و متفاوت را به ارمغان بیاورند

مقاله پیشنهادی: راهنمای انتخاب عطر بهاره و مناسب عید + معرفی محصول

ست کردن لباس آبی
معرفی رنگ قرمز اسکارلت

ست رنگ آبی و قرمز

ست کردن لباس آبی و نارنجی

برای اکثر افراد، ترکیب آبی و نارنجی به نظر بسیار جسورانه و ترسناک می‌رسد و همه آمادگی ریسک کردن برای استفاده از این ترکیب رنگ را ندارند. با این حال، متخصصان می‌گویند که با انجام صحیح، می‌توان از این ترکیب رنگ استفاده کرد. در واقع، آبی و نارنجی به طور کامل متضاد یکدیگر در چرخه رنگ قرار دارند و به عنوان مکمل یکدیگر عمل می‌کنند.

این دو رنگ بسیار قدرتمند هستند، بنابراین باید بدانید کدام سایه آبی و نارنجی با یکدیگر هماهنگی دارند. به عنوان مثال، وقتی شما لباس آبی سرمه‌ای یا پاستلی را با کفش یا چکمه‌های نارنجی روشن ترکیب می‌کنید، از یکی از روش‌های جذاب‌تر برای ست کردن لباس آبی استفاده می‌کنید و احساس قدرت و شیک بودن خواهید کرد.

.

ست لباس آبی و نارنجی

 ست کردن لباس آبی و صورتی

ترکیب آبی و صورتی را می‌توان به راحتی با یکدیگر ست کرد. این دو رنگ به طور جالبی با یکدیگر هماهنگ می‌شوند و شما می‌توانید انتخاب کنید که کدام سایه و رنگ خاص را در استایل خود استفاده کنید.

انتخاب هوشمندانه این دو رنگ می‌تواند به شما یکی از استایل‌های جذاب‌تر را بخشید. با ست کردن لباس آبی و صورتی، می‌توانید از طیف روشن این رنگ‌ها با طرح‌های جسورانه استفاده کنید و یک استایل هوشمندانه و منحصر به فرد را ایجاد کنید. از طرف دیگر، اگر به اندازه کافی اعتماد به نفس ندارید و می‌خواهید ظاهری ملایم‌تر داشته باشید، می‌توانید از طیف پاستلی آبی و صورتی استفاده کنید

.

ست کردن لباس آبی
ست کردن لباس آبی و صورتی پاستلی

ست کردن لباس آبی و زرد

ترکیب طیف زرد با لباس آبی رنگ یکی از قدرتمندترین ترکیبات رنگی است که می‌توان برای ست کردن آنها استفاده کرد. تلفیق سایه‌های تیره آبی با رنگ‌های روشن و تضادی از طیف زرد، یک جذابیت زیبا در استایل شما ایجاد می‌کند. رنگ‌ها و سایه‌های متفاوت زرد مانند زرد خردلی یا زرد کره‌ای، گرمایی را به استایل اضافه می‌کنند و سرمای رنگ آبی را تعدیل می‌کنند. شما می‌توانید این دو رنگ را با طرح‌های جسورانه و منحصر به فرد ست کنید و از استایل خاص خود لذت ببرید.

ست لباس آبی و زرد

ست کردن لباس آبی و بنفش

این درست است که ترکیب و تطبیق رنگ‌های آبی و بنفش می‌تواند در ابتدا عجیب به نظر برسد، اما در واقع امکان‌پذیر است. بین این دو رنگ، یک تعادل خاص وجود دارد که آرامش آبی را با انرژی وحشیانه بنفشه ترکیب می‌کند.

به‌طور کلی، برای دستیابی به تطبیق مناسب بین آبی و بنفش، مهم است کنتراست رنگ‌ها را در نظر بگیرید.

.

ست کردن لباس آبی

2 فاکتوری که باید در نظر بگیرید تا بدانید چه رنگی به شما می آید!

جفت رنگ‌های ذکر شده از بهترین و استاندارد ترین حالات ممکن برای ست کردن لباس آبی هستند اما همگی برای همه افراد مناسب نیستند. تطبیق رنگ‌هایی که به بهترین وجه برای شما مناسب است می‌تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص اگر اهل مد نباشید.

چیزی که ممکن است برای شما خوب به نظر برسد ممکن است برای دیگران مناسب نباشد و بالعکس. بنابراین، در اینجا یک راهنمای خلاصه و کلی در مورد دانستن اینکه چه رنگ‌هایی برای شما بهترین انتخاب اند، ارائه شده است.

رنگ پوست خود را در نظر بگیرید

افرادی که به طراحی و زیبایی شناسی توجه دارند، از اهمیت کنتراست کاملا آگاه هستند. اطمینان حاصل کنید که از پوشیدن لباس‌هایی با طیف کاملاً نزدیک به رنگ پوست خودداری می‌کنید.

برای افرادی که پوست رنگ پریده یا روشن دارند، سعی کنید از رنگ‌های روشن تر مانند طیف پاستلی، سفید، بژ، کرم و زرد خودداری کنید. برای اینکه بهتر در میان جمعیت متمایز شوید، سایه‌های تیره تر مانند سیاه، قهوه ای، خاکستری، قرمز خونی یا بنفش سلطنتی را انتخاب کنید.

همین امر در مورد افرادی که پوست تیره دارند نیز صدق می‌کند. پوشیدن لباس‌های تیره ممکن است ایده خوبی نباشد، بنابراین به جای آن از سایه‌های روشن مانند سفید، زرد، نارنجی استفاده کنید. این رنگ‌ها باعث می‌شوند استایل شما جلوه بیشتری داشته باشد.

برای افرادی با پوست گندمی، پوست با رنگ متوسط ​​یا رنگ پوست عسلی برنزه، پیدا کردن رنگ مناسب‌ دشوار نخواهد بود. بیشتر رنگ‌ها برای شما متناسب و خوب به نظر می‌رسند، زیرا رنگ پوست شما در حد وسط قرار دارد. تا زمانی که قانون اصلی رنگ‌های متضاد را در نظر داشته باشید، می‌توانید آزادانه استایل خود را انتخاب کنید.

رنگ چشم خود را در نظر بگیرید

چشم‌ها یکی از مهم ترین ارکان بدن و البته استایل شما هستند. با کمک چرخه رنگ بهترین رنگ متناسب با چشم خود را پیدا کنید تا تاثیر چشمان را در استایل متوجه شوید. بهترین انتخاب‌ها رنگ‌های متضاد و رنگ‌های مکمل با رنگ چشم شما هستند.

سخن پایانی

اکنون که می‌دانیم چه رنگ‌هایی برای ست کردن لباس آبی مناسب هستند، زمان آن فرا رسیده است که آن‌ها را اجرا کنید و بهترین ترکیب رنگی‌ها را برای خود انتخاب کنید. با رعایت نکات ذکر شده و همچنین در نظر گرفتن سلیقه شخصی و رنگ چشم و پوست خود، بهترین آیتم را انتخاب کنید تا همواره استایلی منحصر به فرد و خاص خود را داشته باشید.

برگرفته از: american two shot clothing