انواع جوراب و کاربرد آن + 15 جوراب خوشگل

انواع جوراب و کاربرد آن + 15 جوراب خوشگل

آشنایی با کاربرد انواع جوراب

انواع جوراب به عنوان پوشانندهٔ پا، جوراب کاربردهای بسیار وسیعی دارد و محافظت کامل از پا در برابر عوامل مختلف محیطی، اولین و مهم‌ترین کاربرد آن است. پا به عنوان قلب دوم انسان شناخته می‌شود و به دلیل تماس مداوم پا با زمین، در معرض آسیب‌های مختلفی قرار دارد..

  • استفاده از انواع جوراب باکیفیت می‌تواند در مراقبت از پا نقش اساسی داشته باشد، همچنین مانع از ایجاد اصطکاک اضافی پا با کفی کفش و زمین شود. بدین ترتیب حتی با وجود استفاده از کفش مناسب در هنگام راه رفتن، استفاده از جوراب با کیفیت می‌تواند از آسیب احتمالی ناشی از کفش و ا جلوگیری نماید و به خوبی از پاها مراقبت کند.
  • جورا‌ب‌ها می‌توانند از مچ پا در برابر آسیب‌های احتمالی ناشی به مچ پا تا حد بسیار زیادی جلوگیری نمایند.
  • جذب عرق کف پا، یکی دیگر از موارد کاربرد استفاده از جوراب می‌باشد. پای هر فرد به علت عدم مجاورت با هوای آزاد در مدت زمان طولانی، انجام حرکات سنگین و راه رفتن به شدت در معرض عرق کردن قرار می‌گیرد. در صورتی که بخشی از این عرق ایجاد شده توسط جوراب جذب نگردد بی‌شک به کفی نشت پیدا می‌کند.
  • در صورتی که رطوبت پا توسط جوراب جذب نشود، پا به شدت مستعد رشد باکتری و در نهایت بیمار‌هایی نظیر قارچ و اگزماهای پوستی قرار می‌گیرد که در صورتی که نادیده گرفته شود می‌تواند آسیب‌های جدی‌تری را برای پا به ارمغان آورد.

در انتها خوب است بدانید که استفاده از جوراب مناسب می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی استایل شما بگذارد و به عنصر مهمی در استایل تبدیل شود.

نکات طلایی در هنگام استفاده از انواع جوراب

توجه به نکاتی در هنگام استفاده از انواع جوراب ها به شما کمک می‌کند تا علاوبر داشتن استایلی جذاب و منحصر به فرد از پاهای خود در برابر عوامل مختلف بیرونی به خوبی مراقبت نمایید.

استفاده از جوراب‌های مچی

پیروی از این قانون برای خانوم‌ها نسبت به آقایان راحت‌تر می‌باشد. خانوم‌ها می‌توانند به راحتی و با هر نوع کفش و استایلی از جوراب‌های مچی استفاده نمایند؛ اما این در حالی است که استفاده از جوراب‌های مچی برای آقایان در استایل‌های رسمی، اسپورت و کت و شلوار گزینه مناسبی نمی‌باشد. در نظر داشته باشید برای آقایان استفاده از جوراب در برخی از استایل‌ها از محدودیت برخوردار می‌شود و پیشنهاد می‌شود برای جذابیت بیشتر استایل بهترین گزینه استفاده از جوراب‌های ساق بلند می‌باشد.

انواع جوراب

استفاده مداوم از جوراب

تمامی افراد با هر نوع استایلی اعم از اسپوت و رسمی نباید بدون پوشیدن جوراب مناسب از منزل خارج شوند. جوراب‌ها علاوبر این که از پای شما در برابر عوامل مختلف حفاظت می‌کنند می‌توانند در داشتن یک استایل جذاب به شما کمک کنند، پس در صورتی که بیش از یک ساعت خارج از خانه هستید پوشیدن جوراب را فراموش نکنید.

ممنوعیت پوشیدن کفش تابستانی با جوراب

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، همواره و تحت هر شرایطی استفاده از جوراب برای پا لازم و ضروری می‌باشد. خوب است بدانید که استفاده از این قانون در صورتی که از صندل و یا کفش تابستانه استفاده می‌نمایید، صدق نمی‌کند. خوب است بدانید که هدف استفاده از صندل آزاد گذاشتن پاها در هوای گرم و امکان ارتباط آن‌ها با هوا می‌باشد. در غیر این صورت استفاده از صندل در فصول گرم درصد ابتلا به بیماری‌های قارچی و اگرما در پا را بالا خواهد برد. بنابراین استفاده پوشین کفش تابستانی به همراه جوراب را فراموش کنید.

آشنایی با 15 نوع از جوراب‌های کاربردی و خوشگل

شناخت انواع جوراب ها به شما کمک می‌کند تا بتوانید به خوبی تشخیص دهید بهترین نوع جوراب با توجه به نوع کفش و استایلتان چیست و بهترین گزینه را به خوبی انتخاب نمایید.

انواع جوراب‌های مچی

همانطور که از نام این گونه جوراب پیدا می‌باشد، ارتفاع این نوع جوراب‌ها از مچ پا بالاتر نمی‌رود. یکی از کوتاه‌ترین نوع جوراب‌ها، جوراب‌های مچی هستند که بسیار یاز افراد مخصوصا خانوم‌ها در سراسر جهان به طور روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنند. در صورتی که قصد استفاده از این نوع جوراب را دارید بهتر است آن را با لباس‌هایی همانند لباس‌های غیر رسمی، و اسپورت بپوشید. جوراب‌های مچی با رنگ‌هایی همانند سفید، مشکی و طوسی محبوب‌ترین نوع از جوراب‌ها هستند.

جوراب‌های مچی
انواع جوراب‌های مچی

انواع جوراب‌های ساق متوسط

جوراب‌های با ساق متوسط، یکی از رایج‌ترین نوع جوراب‌ها هستند. این جوراب‌ها در اندازه‌ای که کمی بالاتر از قوزک پا قرار می‌گیرند، طراحی شده‌اند. آن‌ها دارای یک کش الاستیک در بالای جوراب هستند و استفاده از جنس نخ پنبه در جوراب‌های ساق متوسط بهترین گزینه است، زیرا از عرق کردن بیش از حد پاها جلوگیری می‌کنند. استفاده از این نوع جوراب در هر فصلی معمولاً مناسب است..

انواع جوراب‌های کالج یا بدون ساق

جوراب‌های کالج یا بدون ساق، معمولاً برای استفاده با کفش‌های رو باز طراحی شده‌اند تا تنها قسمت دور پای فرد را پوشانده و سایر بخش‌های جوراب (مانند ساق) را نداشته باشند. این جوراب‌ها گاهی به عنوان جوراب‌های کف نیز شناخته می‌شوند. زمانی که نمی‌خواهید جوراب از کناره‌های کفش دیده شود، استفاده از جوراب‌ های کالج گزینه مناسبی است. با استفاده از این جوراب‌ها، می‌توانید از عرق کردن و ایجاد اصطحکاک بین کفش و پا جلوگیری کنید..

جوراب کالج یا بدون ساق

انواع جوراب‌های تا به تا

جوراب‌های تا به تا، یا به عبارتی جوراب‌های لنگه به لنگه، در حال حاضر در بین علاقمندان به مد و فشن بسیار محبوب هستند. این جوراب‌ها اندازه‌های مختلفی دارند و می‌توانند به صورت مچی، ساقدار و غیره باشند. ویژگی اصلی این نوع جوراب‌ها در مقایسه با سایر جوراب‌ها، لنگه به لنگه بودن آنها است. به عبارتی دیگر، جوراب‌های تا به تا زنانه در ظاهر با هم هماهنگی و تناسب داشته و با رنگ‌ها و طرح‌ های متقابل تولید و طراحی می‌شوند.

جوراب تابه تا یا لنگه به لنگه

انواع جوراب‌های لا انگشتی

جوراب‌های لاانگشتی، در قسمت پنجه آنها، هر یک از انگشت‌های پا به صورت جداگانه و مجرا از بقیه انگشتان قرار می‌گیرند. این نوع جوراب برای استفاده با دمپایی یا صندل مناسب است. اگرچه جوراب‌ های لاانگشتی به عنوان یکی از جوراب‌های رایج شمرده نمی‌شوند، اما برخی از بانوان علاقه دارند با همه نوع کفش از آنها استفاده کنند.

جوراب لا انگشتی

انواع جوراب شیشه‌ای

اگر شما برای خرید جوراب‌ های زنانه اقدام کرده‌اید، قطعاً با جوراب‌ های متنوع مجلسی زنانه آشنا شده‌اید، و جوراب‌های شیشه‌ای یکی از نمونه‌های آنها می‌باشند. این جوراب‌ها، در صورتی که علاقه دارید در مهمانی‌ها و مجالس استایلی شیک و خاص داشته باشید، به شما این امکان را می‌دهند. جوراب‌های شیشه‌ ای باعث می‌شوند استایل شما به مراتب بیشتر و جذاب‌ تر به نظر برسد..

جوراب شیشه ای

انواع جوراب‌های مهماندار

crew socks یا جوراب‌ های مهماندار، ساقی با اندازه 12 تا 15 سانتیمتر دارند و به پاها در برابر عوامل مختلف مانند سرما و آلودگی محافظت می‌کنند. نامگذاری این نوع جوراب معمولاً به دلیل استفاده و پوشیدن آن توسط مهمانداران و خدمه زن هواپیما است. در فصول سرد، اگر به دنبال یک جوراب جذاب و زیبا هستید، استفاده از جوراب‌های مهماندار گزینه مناسبی است

جوراب‌های مهماندار
جوراب‌های مهماندار

انواع جوراب بالای زانو

جوراب‌های بالای زانو، که همانطور که از نامشان پیداست، تا بالای زانو امتداد دارند و به قسمت ران نمی‌ رسند. یکی از کاربردهای اصلی جوراب‌های بالای زانو، استفاده در ورزش‌ها است، به خصوص در فوتبال. این نوع جوراب می‌تواند زانو و ساق پا را در برابر عوامل مختلف مانند ضربه و سرما تا حدی محافظت کند

جوراب بالای زانو

انواع جوراب‌های خدمه

جوراب‌های خدمه، یک نوع جوراب کلاسیک هستند که به راحتی می‌توان آنها را با انواع کفش‌ها ست کرد. آنها در بین جوراب‌های سه ربع و مچی قرار دارند، اما در هنگام پوشیدن با کفش‌ها قابل رویت هستند. این جوراب‌ ها برای گرم نگه داشتن پاها از موادی مانند پشم و مواد مصنوعی ساخته شده‌اند.

جوراب خدمه

انواع جوراب سه ربع

جوربا سه ربع که به جوراب زیر زانو نیز معروف می‌باشد ساق پارا تا زانو به صورت کامل می‌پوشاند. با توجه به ضخامت بافت این نوع جوراب می‌توانید از آن در فصول سرد جهت گرم نگه داشتن پاها و در فصول گرم تابستانی نیز استفاده نمایید. در صورتی که علاقه دارید جوراب خود را با لباستان ست نمایید جوراب سه ربع بهترین گزینه برای این کار می‌باشد.

جوراب سه ربع

انواع جوراب ساق بلند بالای ران

وراب‌های ساق بلند بالای ران، یک نوع پوشش تنگ و معمولاً کش‌بافت می‌باشند که ساق‌ها و ران‌های پا را می‌پوشانند. این نوع از جوراب‌ها در بین خانم‌ها کاربرد گسترده‌ای دارند. شما می‌توانید از این نوع جوراب‌ها در زیر لباس‌های مجلسی خود استفاده نمایید.

جوراب بالای ران

انواع جوراب یک ربع

Quarter-length socks یا  جواب‌های یک ربع تا بالای قوزک پا را می‌پوشانند. این نوع جوراب‌ها مخصوص استفاده با کفش‌های ورزشی هستند. برای افرادی که نمی‌خواهند قوزک پاهای خود آشکار باشد، استفاده از جوراب‌های یک ربع یک گزینه بسیار مناسب می‌باشد.

.جوراب یک ربع

انواع جوراب سر پنجه

جوراب‌های سرپنجه فقط قسمت پنجه‌ ای پا را پوشش می‌ دهند. در برخی از مدل‌های این جوراب، قسمت انگشت پا و سینه پا پوشیده شده و در برخی مدل‌های دیگر بدون انگشت هستند. این نوع جوراب‌ها بسیار سبک و ظریف هستند و اگر کفش شما از قسمت جلو یا پشت باز است، این جوراب‌ها برای شما گزینه مناسبی می‌باشند

جوراب سر پنجه
انواع جوراب سر پنجه

انواع جوراب ساق دار

این نوع جوراب از محبوبیت بسیار زیادی در میان عموم مردم برخوردار است. در بخش بالایی این جوراب، الگوی کش‌بافت وجود دارد که ساق پا را می‌پوشاند. اهمیت دارد که بدانید اکثر جوراب‌های مردانه نیز به شکل ساق‌دار تولید می‌شوند..

جوراب ساق دار
انواع جوراب ساق دار

یکی از جوراب‌های زنانه که در طراحی آن یک فاصله بین شست پا و سایر انگشت‌ها دارد، جوراب شستی است. همانند جوراب‌های لا انگشتی، جوراب‌های شستی نیز برای پوشیدن با دمپایی و صندل گزینه بسیار مناسبی می‌باشند.

در انتها

جوراب‌ها، علاوه بر داشتن ظاهر جذاب و زیبا، در مراقبت از پاها گزینه مناسبی هستند. شناخت انواع جوراب‌ها به شما کمک می‌کند تا بهترین جوراب را با توجه به نوع کفش و استایل خود انتخاب و استفاده نمایید. با توجه به حساسیت پاها، استفاده از جوراب با کیفیت و مناسب هنگام خروج از خانه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است

.

سوالات متداول

1. کدام نوع از جورب‌ها برای پوشیدن صندل مناسب هستند؟

جوراب‌هایی همچون جوراب لاانگشتی و جوراب شستی گزینه مناسبی برای استفاده در هنگام پوشیدن صندل هستند.

2. بهترین کیفیت برای جوراب‌های ساق متوسط چیست؟

نخ پنبه کیفیتی مناسب برای جوراب‌های ساق متوسط می‌باشد.

منبع:

topickshop

kresent